Gokken Chwaszczyno: Sara Elwart wywalczyła złoto w Chorwacji

Gokken Chwaszczyno: Sara Elwart wywalczyła złoto w Chorwacji

Zawodnicy KS Gokken Chwaszczyno uczestniczyli w „9th WKF Training Camp & Karate1 Youth Cup” w Umagu w Chorwacji. W zgrupowaniu, które trwało od 28 czerwca do 3 lipca wzięło udział 877 osób ze 161 klubów z 52 krajów.

gokken_chwaszczyno_1

Zdjęcie 1 z 2

Gokken Chwaszczyno

Przez trzy dni Aleksandra Górska, Sara Elwart oraz Błażej Pituła trenowali pod okiem takich gwiazd, jak Rafael Aghayev (wielokrotny mistrz świata i Europy w kumite), Luca Valdesi (wielokrotny mistrza świata i Europy w kata) czy Douglas Brose (mistrza świata w kumite).

Trener Patryk Wendt uczestniczył w szkoleniu na “Accredited  Coach”, dzięki czemu będzie mógł uczestniczyć w tak prestiżowych turniejach, jak K1 czy Premier League.

Zobacz też: Gokken Chwaszczyno z medalami

Po zgrupowaniu zawodnicy KS Gokken Chwaszczyno wzięli udział w zawodach zaliczanych do  Pucharu Świata K1. – Można powiedzieć, że praktycznie spotkała się cała śmietanka karateków do 21 roku życia – mówi Agata Uwijała. – Zawodnicy z Europy, ale również z USA, Argentyny, Kolumbii, Australii, Gwatemali, Chin i wielu innych krajów prezentowali najwyższy poziom wyszkolenia. Jeśli karate wejdzie na olimpiadę w Tokyo w 2020 to na pewno będzie czym się ekscytować – podkreśla przedstawicielka klubu z Chwaszczyna.
 Sara Elwart jest jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek w Polsce. Powoli przebija się do czołówki światowego karate. Po raz kolejny potwierdziła swoją znakomitą formę walcząc w kategorii u21 – 61 kg. – Sara zdobyła pierwsze miejsce po emocjonujących czterech walkach i tym samym zapisała się w historii polskiego karate jako jedna z nielicznych medalistek/ów tej prestiżowej imprezy – zaznacza Agata Uwijała.

Skomentuj: Gokken Chwaszczyno: Sara Elwart wywalczyła złoto w Chorwacji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*