Gmina Żukowo będzie bardziej oświetlona

Gmina Żukowo będzie bardziej oświetlona

Wkrótce rozpoczną się prace polegające na budowie oświetlenia drogowego na terenie Gminy Żukowo. To efekt podpisanych właśnie umów przez Burmistrza Gminy Żukowo Wojciecha Kankowskiego ze zwycięzcami przetargów: spółką AMEL Sp. z o.o. z miejscowości Góra oraz firmą Zakład instalacji Elektrycznych Edmund Cirocki z Żukowa.

Oświetlenie w Baninie wykona spółka AMEL Sp. z o.o. za kwotę prawie 190 tys. zł. Tu prace będą prowadzone na ulicach: Lawendowa, Polna, Słoneczna, Pszenna, Rolnicza, Żeglarska. Ta sama spółka zajmie się budową oświetlenia w Chwaszczynie (ulice: Kaszubska Droga, Polna, Kawelska, Zaciszna, Leśmiana), tu koszt prac wyniesie ponad 115 tys. zł.

Budową oświetlenia drogowego w Miszewku, Przyjaźni, Żukowie, Lniskach i Tuchomiu zajmie się Zakład instalacji Elektrycznych Edmund Cirocki z Żukowa. To zadanie kosztować będzie ponad 225 tys. zł, a pracę będą prowadzone na następujących ulicach: Miszewko- ul. Brzozowa, Przyjaźń- ul. Okrężna, Żukowo- ul. Słowackiego, Kościerska, Lniska- ul. Słoneczna, Klonowa, Tuchom- ul. Kwiatowa.

Budowa oświetlenia drogowego podyktowana jest przede wszystkim względami bezpieczeństwa, zarówno od strony pieszych, jak i kierowców, ale także ochroną mienia naszych Mieszkańców.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*