Festiwal Truskawek Kaszubskich w Chmielnie 2 i 3 lipca

Festiwal Truskawek Kaszubskich w Chmielnie 2 i 3 lipca

Po Truskawkobraniu na Złotej Górze czeka nas kolejna owocowa impreza na Kaszubach. Tym razem będzie to I Festiwal Truskawek Kaszubskich w Chmielnie. Odbędzie się on w pierwszy weekend lipca.

festiwal_truskawki

Zdjęcie 1 z 1

GOK Chmielno

Festiwal zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Szczególnie spodoba się miłośnikom dobrego jedzenia. I to właśnie kulinarne punkty programu wydają się być najbardziej atrakcyjnymi wydarzeniami festiwalu. Najciekawsze z nich to – naszym zdaniem  bicie rekordu Polski w gotowaniu zupy z truskawek oraz konkursy kulinarne. 

Zobacz też: 45.Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Rodnô Mòwa” [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Truskawkowe gotowanie

Organizatorzy I Festiwalu Truskawek Kaszubskich zamierzają ugotować w plenerze 300 litrów zupy truskawkowej i tym samym ustanowić nowy rekord Polski. Zupa truskawkowa nie będzie jedynym daniem na festiwalu. W Chmielnie szkoły i lokale gastronomiczne prezentować będą bowiem stoły degustacyjne z min. 3 potrawami z truskawek kaszubskich. 

Reklamy

Truskawkowe kreacje

W trakcie festiwalu odbędzie się konkurs, którego uczestnicy zaprezentują na scenie truskawkowe kreacje. Nie zabraknie też wielu innych atrakcji, także dla amatorów mocniejszych trunków. 

I Festiwal Truskawek Kaszubskich organizuje Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie. 

Skomentuj: Festiwal Truskawek Kaszubskich w Chmielnie w pierwszy weekend lipca 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*