Organizacje pozarządowe pojawiły się po raz kolejny na Festiwalu „Ludzie dla ludzi” [ZDJĘCIA]

Już od kilku lat Festiwal „Ludzie dla ludzi” jest okazją by poznać działania organizacji NGO z całego powiatu. Według statystyk jest ich już ponad 400! W tym roku nie zabrakło również stoisk organizacji pozarządowych z partnerskich powiatów.

Festiwal "Ludzie dla ludzi" 2018 był również okazją do spotkań fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info
Festiwal „Ludzie dla ludzi” 2018 był również okazją do spotkań fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

Już od jedenastu lat, organizacje NGO pierwszego dnia obchodów Dni Powiatu Kartuskiego mają okazję do zaprezentowania swojej działalności. Oprócz stoisk z naszego regionu, nie zabrakło smaków z całej Polski oraz straganów powiatów partnerskich m.in. Łowicza oraz ukraińskiego Śniatynia.

Festiwal „Ludzie dla ludzi” 2018

Dni Powiatu Kartuskiego to świetna okazja by przy dobrej muzyce, lepiej poznać mieszkańców oraz organizacje z naszego regionu. W tym roku swoje działania zaprezentowało dwadzieścia z nich. Nie zabrakło akcentów kaszubskich m.in. stoiska Izby regionalnej ze Zgorzałego, ceramiki kaszubskiej czy tradycyjnych wypieków Kół Gospodyń Wiejskich.

Na Festiwalu "Ludzie dla ludzi" 2018 nie zabrakło wolontariuszy fot. Elżbieta Lejk/zKaszub.info
Na Festiwalu „Ludzie dla ludzi” 2018 nie zabrakło wolontariuszy fot. Elżbieta Lejk/zKaszub.info

Chętni goście wziąć mogli udział w wielkim konkursie malarskim. Dla grup została zorganizowana specjalna gra terenowa „Ludzie dla Ludzi„.  Prócz tego na poszczególnych stoiskach można było uzyskać informacje nt. o sposobów rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, o systemie ostrzegania pogodowego i zasadach bezpieczeństwa podczas groźnych zjawisk pogodowych. Ważnymi punktami na mapie Festiwalu były stanowiska, gdzie mówiono o szkodliwości picia alkoholu podczas ciąży  oraz o tym jak zostać wolontariuszem i jak zwiększyć aktywność społeczną.

Festiwalowi towarzyszyła zbiórka dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

30062018_Ludzie_dla_ludzi_2018_zKaszub (1)

30062018_Ludzie_dla_ludzi_2018_zKaszub (1)
Obraz 1 z 35

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*