Stężyccy piłkarze na podium Wielkiego Finału Turnieju o Puchar Tymbarku!

Stężyccy piłkarze na podium Wielkiego Finału Turnieju o Puchar Tymbarku!

Wspaniały sukces osiągnęli piłkarze z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy. Reprezentowali oni województwo pomorskie w kategorii U-12 chłopców. Po zaciętej rywalizacji, piłkarze zajęli trzecie miejsce na podium Wielkiego Finału Turnieju o Puchar Tymbarku.

IMAG0495

Zdjęcie 1 z 4


Wspaniały sukces osiągnęli piłkarze z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy. W dniach od 29 kwietnia do 2 maja uczestniczyli oni w Ogólnopolskim Finale Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Zawodnicy ze Stężycy reprezentowali województwo pomorskie w kategorii U-12 chłopców.

W Wielkim Finale brało udział wiele szkół patronackich akademii piłkarskich klubów Ekstraklasy oraz I ligi. Było to m.in. Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, ŁKS Łódź, Jagiellonia Białystok, GKS Katowice, Stomil Olsztyn czy Górnik Łęczna.

Pierwszego dnia po przyjeździe do Warszawy odbyło się oficjalne otwarcie turnieju z udziałem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz ministra sportu Witolda Bańki. Ceremonię otwarcia uświetniła swoimi występami zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji, Roksana Węgiel. Podczas losowania okazało się, że młodzi piłkarze ze Stężycy zagrają w grupie K razem ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Katowicach – zaliczaną do głównych pretendentów do zwycięstwa w całych rozgrywkach, SP 4 Kostrzyn z województwa lubuskiego i SP 1 Pisz z województwa warmińsko-mazurskiego.

Drugi dzień pobytu w stolicy to udział w rozgrywkach grupowych, w których piłkarze ze Stężycy na inaugurację pokonali SMS Katowice 3:1. Następnie wygrali aż 7:0 z SP 1 Pisz i już po dwóch meczach zapewnili sobie awans do ćwierćfinału turnieju. W ostatnim meczu grupowym zremisowali 2:2 z SP 4 Kostrzyn, zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie K.

Trzeci dzień turnieju przeznaczony został na część pucharową rozgrywek. W ćwierćfinale zawodnicy ze Stężycy zremisowali z SP 64 Bydgoszcz 2:2, a w rzutach karnych zwyciężyli 3:2. W półfinale musieli uznać wyższość zawodników Akademii Legii Warszawa, grających w turnieju pod nazwą SP 392 Warszawa przegrywając 1:5. W meczu o brązowe medale z piłkarzami Akademii Śląska Wrocław – grającymi pod nazwą SP 45 Wrocław – padł wynik 3:3. W konkursie rzutów karnych skuteczniejsi okazali się stężycccy piłkarze wygrywając 3:2.

Reklamy


Najlepszym bramkarzem kategorii U 12 chłopców Ogólnopolskiego Finału Turnieju „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku wybrano zawodnika SP Stężyca Kacpra Macha. Natomiast drugim w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców został inny piłkarz drużyny ze Stężycy – Szymon Recław.

W ostatnim dniu pobytu w Warszawie uczniowie stężyckiej szkoły najpierw uczestniczyli meczach finałowych turnieju, a następnie uczestniczyli w finale Pucharu Polski pomiędzy Jagiellonią Białystok, a Lechią Gdańsk.

Piłkarze Szkoły Podstawowej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy występowali w Warszawie w składzie: Kacper Mach, Tomasz Birr, Aleks Hinz, Jakub Richert, Szymon Recław, Wiktor Etmański, Adam Stencel, Konrad Dułak, Kacper Gabryel i Olgierd Dułak.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*