Kartuzy. Zagrzmi na jutrzejszej sesji? W porządku obrad kontrowersyjna uchwała

Kartuzy. Zagrzmi na jutrzejszej sesji? W porządku obrad kontrowersyjna uchwała

Wygląda na to, że temat potencjalnego wielomieszkaniowego budownictwa może wrócić na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach. Jedna z uchwał dotyczy bowiem terenu przy ul. Słonecznej, o którego przyszłości dyskutowano już w zeszłym roku. Uchwała zakłada m. in. budynki mieszkalne do wysokości 30 metrów, liczące maksymalnie 8 pięter – jest to więc to, czego część rajców w zeszłym roku chciała uniknąć.

W programie jutrzejszej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach znalazła się uchwała, związana z uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu pomiędzy ul. Słoneczną, a ul. Mściwoja II w Kartuzach. Samorząd i radni już w zeszłym roku dyskutowali o przyszłości tego obszaru.

Uchwała, która pojawi się na jutrzejszych obradach, zakłada m. in. pozwolenie na budowę 8-piętrowych bloków do wysokości 30. metrów, co dla niektórych rajców może być kontrowersyjne. W zeszłym roku bowiem część radnych alarmowała, że wolałaby zagospodarować to miejsce w inny sposób.

Reklamy

Zobacz również: Zagrzmi w sprawie terenu przy ul. Słonecznej?

-Moim zdaniem działki przy ulicy Słonecznej mogłyby zostać przeznaczone na cele rekreacyjne dla mieszkańców. Widzę tam również możliwość powstania hotelu bądź SPAtwierdził wówczas ówczesny szef Rady Miejskiej Mariusz Treder, dodając, że „deweloperka” powinna budować się poza granicami administracyjnymi miasta. Inni radni sugerowali, aby zabezpieczyć teren na cele zdrowotno-rehabilitacyjne.

Wiceburmistrz Sylwia Biankowska zwracała jednak uwagę, że nikt nie mówi o sprzedaży terenu przy ul. Słonecznej pod „deweloperkę”, a radni i tak będą decydować o jego ostatecznym kształcie. Burmistrz Mieczysław G. Gołuński dodał wówczas, że przez ponad dekadę nikt nie interesował się tą działką jeśli chodzi o budownictwo wielomieszkaniowe.

Zobacz również: Radni zdecydowali ws. terenu przy ul. Słonecznej. K. Kałużna: „Nie wyobrażam sobie, że miałyby tam stanąć 16-piętrowe budynki…”

Miniony rok jednak przyniósł wiele zmian w kartuskiej Radzie Miejskiej. Czy będą one miały przełożenie na decyzję, dotyczącą terenu przy ul. Słonecznej w Kartuzach? Okaże się już wkrótce. Poniżej fragment przedmiotowej jutrzejszej uchwały:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*