Ferie zimowe 2019 z somonińskim Gminnym Ośrodkiem Kultury

Ferie zimowe 2019 z somonińskim Gminnym Ośrodkiem Kultury

Jak każdego roku Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie przygotował dla dzieci akcję zimową – Ferie 2019. Każdy kolejny dzień przynosił coś nowego.

01-52293342_1036715259849288_4432186475995463680_n

Zdjęcie 1 z 33

Na początek zorganizowano wyjazd do Kina „Remus” w Kościerzynie na film animowany „Ralph Demolka w internecie” i „Lego przygoda II” w następnym tygodniu. Innym wyjazdem zorganizowanym przez GOK Somonino była wycieczka do utrzymanej w bajkowym klimacie krainy dziecięcej rozrywki – FunPark w Gdyni.

Ferie to okazja do poznawania nowych rzeczy. Podczas zabaw manualnych dzieci własnoręczne wykonywały walentynkowe serduszka na drewnie metodą decoupage, kolorowe bałwanki ze skarpetek, pingwinki z wytłaczanek a dużo radości przyniosła uczestnikom zajęć własnoręcznie przygotowana kolorowa masa – piankolina.

Innym punktem feryjnego programu był konkurs plastyczny, pod nazwą „Moje Kaszuby”, gdzie dzieci wykazały się nie tylko zdolnościami plastycznymi, ale też bogatą wiedzą na temat naszego regionu.

Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniach ze strażakiem i z Łowczym Koła Łowieckiego „Łabędź” oraz uczyły się, czy też utrwalały wiedzę na temat jak udzielić pomocy przedmedycznej.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się interaktywne pokazy i warsztaty edukacyjne „EduFun” – „Wściekły, ciekły azot” oraz „Para i dym”. Największa frekwencja została odnotowana na spektaklach teatralnych „Nowe przygody doktora Dolittle” i „Lodowa Kraina” w wykonaniu aktorów ze studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa.

W piątek odbyło się zakończenie akcji zimowej, rozdanie nagród za udział w konkursie, bal karnawałowy z licznymi zabawami i stołem pełnym słodkości. W sobotę natomiast odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach, liczące ponad sześćdziesięciu uczestników w pięciu kategoriach wiekowych.

Łącznie w akcji zimowej Ferie 2019 zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie wzięły udział 744 osoby.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*