Fajerwerki bez zezwolenia tylko w Sylwestra i Nowy Rok

Fajerwerki bez zezwolenia można używać jedynie w Sylwestra i Nowy Rok. Jako materiały pirotechniczne, a więc wybuchowe są niebezpieczne! Uważaj!

Fajerwerki bez zezwolenia w większości miejscowości można detonować jedynie w Sylwestra i Nowy Rok. W pozostałe dni za specjalnym pozwoleniem.

Zobacz też: Trwa nabór kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy Żukowo

Fajerwerki, tak jak wszystkie inne materiały pirotechniczne mogą być niebezpieczne! Toteż podczas ich odpalania należy zachować szczególną ostrożność. Nieumiejętne obchodzenie się z nimi może spowodować obrażenia ciała i pożary. Najczęściej  dochodzi do oparzeń twarzy i rąk. Zdarzają się cięższe urazy, takie jak, urwane palce, dłonie, uszkodzenie wzroku, rany twarzy itp. Głośny huk petard może powodować czasowe lub trwałe uszkodzenia słuchu ludzi i zwierząt.

Pamiętaj, że:

1. Fajerwerki i petardy należy kupować tylko w sprawdzonych, rzetelnych sklepach, w oryginalnych opakowaniach z dołączoną instrukcją obsługi w języku polskim oraz następującymi danymi: nazwa i adres producenta lub importera, określenie typu wyrobu (np. bateria, petarda, rakieta), klasa wyrobu (kl. F1, F2 lub F3), ostrzeżenia (w tym minimalna odległość na jaką należy oddalić się po odpaleniu).

2. Przed odpaleniem fajerwerków należy sprawdzi czy produkt jest kompletny i czy nie ma uszkodzeń lub wad fabrycznych.

3. Petard i fajerwerków nie wolno dawać do odpalenia dzieciom.

4. Materiałów pirotechnicznych  NIE WOLNO używać w pomieszczeniach zamkniętych i w miejcsach, w których znajdują się materiały łatwopalne.

5. Wyroby pirotechniczne trzeba odpalać zgodnie z instrukcją.

6. Nie wolno odpalać fajerwerków i petard w stanie nietrzeźwym.

7. Nie należy trzymać fajerwerków w kieszeniach.

8. Jeśli po odpaleniu wyrób pirotechniczny nie eksplodował, nie należy do niego podchodzić przez kwadrans, a po upływie tego czasu należy umieścić go w naczyniu z wodą, a nie odpalać  ponownie!

Skomentuj: Fajerwerki bez zezwolenia tylko w Sylwestra i Nowy Rok

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*