Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby, którego przewodniczącym jest Krzysztof Rek, zaprasza na debatę o transparentności, która już 5 maja 2018 roku w Kartuzach fot. zKaszub.info

Już 5 maja odbędzie się debata o transparentności w Kartuzach

Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby zaprasza wszystkich zainteresowanych na debatę o transparentności, która odbędzie się 5 maja w Urzędzie Miejskim w Kartuzach.

Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby, którego przewodniczącym jest Krzysztof Rek, zaprasza na debatę o transparentności, która już 5 maja 2018 roku w Kartuzach fot. zKaszub.info

Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby zaprasza na debatę na temat wartości transparentności i partycypacji obywatelskiej dla kartuskiego samorządu. 

– Zapraszamy mieszkańców, którzy będą mieli okazję wyrazić swoje zdanie na ważne dla rozwoju regionu tematy. Zapraszamy również samorządowców, którzy chcieliby podzielić się swoją wizją transparentnego samorządu – zachęcają organizatorzy. 

Debata rozpocznie się wprowadzeniem do tematu przedstawionym przez zaproszonych gości, m.in. eksperta Fundacji Batorego Dariusza Kraszewskiego. Następnie odbędzie się otwarta dyskusja z udziałem panelistów oraz wszystkich chcących zabrać głos uczestników spotkania. Debata o transparentności w Kartuzach już 5 maja!

Debatę poprzedził list otwarty

Na początku kwietnia tego roku, publikowaliśmy list otwarty Krzysztofa Reka, przewodniczącego Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby. List powstał tuż po głośnej sytuacji wyproszenia przedstawicieli mediów z roboczego spotkania radnych miejskich z burmistrzem Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim. Czytaliśmy tam, m.in. o przygotowywanej debacie. Przewodniczący Krzysztof Rek zachęcał do uczestnictwa. 

„Transparentność samorządu i partycypacja mieszkańców to wartości, na których warto budować rozwój regionu. Nadchodzą wybory samorządowe. Dla kandydatów jest to okazja do deklaracji, czy są autentycznie zainteresowani jawnym sprawowaniem mandatu oraz dzieleniem się z mieszkańcami decyzyjnością. Dla wyborców jest to znakomita okazja do zadawania pytań i merytorycznej weryfikacji kandydatów. Już dzisiaj zapraszam więc samorządowców i mieszkańców do zabrania głosu w sprawie oraz wzięcia udziału w debacie na temat wartości transparentności i partycypacji obywatelskiej dla rozwoju naszego samorządu”

Debata o transparentności w Kartuzach 5 maja!

Debata na temat wartości transparentności i partycypacji obywatelskiej dla kartuskiego samorządu odbędzie się 5 maja o godz. 18:00 w Urzędzie Miejskim w Kartuzach. Spotkanie jest otwarte na wszystkich zainteresowanych. 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Otwarte Kaszuby”.

Przypomnijmy, że w połowie kwietnia 2018 roku w Borzestowie, swoją prapremierę miała przetłumaczona na język kaszubski preambuła Konstytucji RP. Tłumaczenie dokumentu było jedną z inicjatyw stowarzyszenia. Natomiast pod koniec grudnia 2016 roku, mieliśmy okazję gościć Krzysztofa Reka w programie „Na Dywaniku”. Rozmawialiśmy nie tylko o wielkiej polityce, ale również o sprawach lokalnych, między innymi o tzw. mapie potrzeb.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*