Eko Energia od Somonina aż po Przywidz

Eko Energia od Somonina aż po Przywidz

Aż 466 paneli słonecznych zostanie zainstalowanych w gminach Przywidz i Somonino. Podpisano umowę na realizację montaży fotowoltaiki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt nosi nazwę: „Eko Energia od Somonina aż po Przywidz”.

W ramach projektu „Eko Energia od Somonina aż po Przywidz” planuje się wykonać 8 mikroinstalacji na obiektach Użyteczności Publicznej na terenie Gminy Somonino, 114 mikroinstalacji na nieruchomościach mieszkańców na terenie Gminy Somonino, 11 mikroinstalacji na budynkach Użyteczności Publicznej na terenie Gminy Przywidz, 253 mikroinstalacji na nieruchomościach mieszkańców na terenie Gminy Przywidz.
Instalacje fotowoltaiczne będą oparte na inwerterach marki SolarEdge oraz panelach Sunergy USA WORKS LLC. Wykonawca – FLEXIPOWER GROUP SP. Z O.O. SP. K. zobowiązany jest do dostawy, montażu, uruchomienia oraz zgłoszenia do odbioru regionalnemu operatorowi systemu dystrybucyjnego (OSD) mikroinstalacji fotowoltaicznych wraz z przeprowadzeniem instruktażu dla użytkowników obiektów w zakresie obsługi instalacji oraz serwisowania instalacji w okresie gwarancji i rękojmi.
Całkowity koszt projektu dla obu gmin wynosi ponad 14,5 miliona złotych. W ramach programu przyznano 10 milionów złotych dofinansowania. Montaż instalacji rozpocznie się w połowie września.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*