fot. zKaszub.info

Miejsce realizacji marzeń, kuźnia talentów, drugi dom… Kartuskie Centrum Kultury obchodzi 25-lecie!

Już ćwierć wieku, jak Kartuskie Centrum Kultury współtworzy życie kulturalne gminy Kartuzy, a po części także całego powiatu kartuskiego. Dzisiaj, na sali widowiskowej odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu instytucji.

[Not a valid template]W towarzystwie dyrektorów zaprzyjaźnionych ośrodków kultury, władz samorządowych gmin i powiatu, a także pracowników i przyjaciół odbyły się obchody 25-lecia Kartuskiego Centrum Kultury. 

Na samym początku, mieliśmy przyjemność obejrzeć występ teatralny z elementami muzyki i tańca w wykonaniu pracowników oraz podopiecznych sekcji działający przy KCK. Wszystko „z przymrużeniem oka”, a obecni mogli zobaczyć i zapoznać się z działającymi przy ośrodku sekcjami i kołami. Na zakończenie wszyscy pracownicy zaśpiewali specjalnie przygotowaną na tę okazję piosenkę. 

Później przyszedł czas na okolicznościowe podziękowania i upominki. Zarówno od Dyrektor KCK Aleksandry Maciborskiej-Pytka dla pracowników, ale też od nich samych oraz od zebranych gości dla dyrektor. Nie zabrakło tortu, życzeń i gratulacji. 

Kartuskie Centrum Kultury działa już od 25 lat. Tętni życiem przez cały dzień. Działają tam m.in. chóry Kakofonia i Cartusia, sekcja dziennikarska, plastyczna, szachowa, balet, Kuźnia Talentów, sekcja teatralna, Kumoterki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Formacja AS Dance, Zespół Wokalny D’Accordo, aerobik oraz Kartuska Scena Młodych Talentów. Kartuskie Centrum Kultury to także Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. KCK organizuje wiele wydarzeń i imprez okolicznościowych oraz plenerowych. Do najpopularniejszych należy m.in. Truskawkobranie i Jarmark Kaszubski. 

Osobiście też miałem przyjemność uczestniczyć w zajęciach Kartuskiego Centrum Kultury. Pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiałem pod okiem Anny Trepczyk, współtworząc Czasopismo Młodzieżowe „Reflektor”. Natomiast jeszcze wcześniej, spędzałem swój czas, łudząc się, że mam jakiekolwiek zdolności plastyczne na zajęciach u Państwa Kamińskich. Bardzo mile i z sentymentem wspominam ten czas i śmiało mogę stwierdzić, że Kartuskie Centrum Kultury dla wielu jest drugim domem. 

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*