Rozpoczęły się Dni Otwarte na „Klasztornej”

Rozpoczęły się Dni Otwarte na „Klasztornej”

Przełom lutego i marca to dla gimnazjalistów czas poważnych decyzji. Szkoły Ponadgimnazjalne kuszą kandydatów swoją ofertą. Wśród m.in. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach, czyli popularna „Klasztorna”

no images were found

Przez najbliższe parę dni na „Klasztorną” przyjeżdżać będą kolejni uczniowie gimnazjów (czy też po reformie: szkół podstawowych) z terenu powiatu kartuskiego. Podczas wizyt w kartuskiej placówce, poznawać będą ich ofertę edukacyjną, poznają nauczycieli i specyfikę życia szkoły. 

Uczniowie, którzy odwiedzili dzisiaj placówkę, zostali przywitani bardzo muzycznie za sprawą szkolnego zespołu „SomGorsi”. Po krótkim wstępie muzycznym gości przywitał wicedyrektor Witold Wojewódka oraz doradca zawodowy Magdalena Plichta. Krótko opowiedzieli o procesie rekrutacji i ofercie szkoły. Głos zabrał także samorząd uczniowski z Przewodniczącą Patrycją Zgutka na czele. 

Reklamy

Gimnazjaliści mogli posłuchać od samych uczniów „Klasztornej”, jak wygląda życie w szkole i jak przebiega proces edukacji. Na zakończenie uczniowie oprowadzeni zostali po salach lekcyjnych, tam nauczyciele przygotowali dla poszczególnych grup atrakcyjne zajęcia i opowiedzieli o szkole. 

Teraz przez najbliższe dni, kolejni uczniowie z powiatu kartuskiego odwiedzą „Klasztorną” i poznają ofertę szkoły.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*