CITY TRAIL: rekord frekwencji w Gdańsku! [ZDJĘCIA]

CITY TRAIL: rekord frekwencji w Gdańsku! [ZDJĘCIA]

Lepszego początku sezonu nie można sobie wyobrazić! 27 października podczas inauguracji ósmej edycji biegów przełajowych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden padł rekord frekwencji trójmiejskiej imprezy – linię mety biegu głównego w Gdańsku minęło 484 zawodników, a dodatkowo w biegach dla dzieci i młodzieży wystartowało ponad 140 młodych sportowców!

[Not a valid template]

Zwycięstwo w biegu odniósł Florian Pyszel. Jego wynik na 5-kilometrowej trasie to 16:51.Drugie miejsce zajął Wojciech Serkowski z czasem 17:03. Trzecią lokatę wywalczył Tomasz Kurowski – wynik 17:30.

Zwyciężczynią biegu została Magdalena Dias. Jej rezultat to 20:50.

– Niedawno zakończyłam współpracę z Marcinem Chabowskim. Uważam ten etap za wyjątkowo owocny i z niemałym żalem dokonywałam zmiany. Obecnie plan treningowy układam sobie sama, biegam bez presji, która w zasadzie towarzyszyła mi od zawsze, bo trenując pod czyimś okiem inaczej chyba nie umiem. Teraz w moim bieganiu jest więcej „luzu” i choć lubię reżim treningowy, to chcę spróbować czegoś nowego. Zmiana bodźców często przynosi dobre rezultaty i na to liczę. Będąc sama sobie trenerką jestem w stanie lepiej wsłuchać się w siebie, jeszcze lepiej poznać swój organizm i być może dać z siebie więcej. W podjęciu takiej decyzji spore znaczenie miał mój tryb życia – jestem studentką II roku medycyny, mój plan zajęć bywa nieprzewidywalny, a przede wszystkim jest wymagający. Nie chcę zaniedbywać edukacji, a to ona jest dla mnie priorytetem – podkreśliła na mecie druga zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL Trójmiasto. – Moje najbliższe plany startowe to Bieg Niepodległości w Gdyni, a dwa tygodnie później Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Na pewno będę startować także w kolejnych zawodach CITY TRAIL.

Drugie miejsce zajęła Agata Kotłowska(21:18), a trzecie – Maria Maj-Roksz(21:30).

Zawody w Trójmieście odbywają się na dwóch trasach – biegi: pierwszy, trzeci i piąty są zaplanowane w Gdańsku– na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy AWFiS. Drugi, czwarty i szósty bieg odbędzie się w Gdyni– w dzielnicy Mały Kack. Następne zawody są zaplanowane na 24 listopada, a kolejne biegi edycji 2019/2020 odbędą się 29 grudnia, 9 lutego, 1 marca i 22 marca.

Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza Trójmiastem są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław).

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezyna Facebooku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*