CITY TRAIL: rekord frekwencji w Gdańsku! [ZDJĘCIA]

CITY TRAIL: rekord frekwencji w Gdańsku! [ZDJĘCIA]

Lepszego początku sezonu nie można sobie wyobrazić! 27 października podczas inauguracji ósmej edycji biegów przełajowych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden padł rekord frekwencji trójmiejskiej imprezy – linię mety biegu głównego w Gdańsku minęło 484 zawodników, a dodatkowo w biegach dla dzieci i młodzieży wystartowało ponad 140 młodych sportowców!

[Not a valid template]

Zwycięstwo w biegu odniósł Florian Pyszel. Jego wynik na 5-kilometrowej trasie to 16:51.Drugie miejsce zajął Wojciech Serkowski z czasem 17:03. Trzecią lokatę wywalczył Tomasz Kurowski – wynik 17:30.

Zwyciężczynią biegu została Magdalena Dias. Jej rezultat to 20:50.

– Niedawno zakończyłam współpracę z Marcinem Chabowskim. Uważam ten etap za wyjątkowo owocny i z niemałym żalem dokonywałam zmiany. Obecnie plan treningowy układam sobie sama, biegam bez presji, która w zasadzie towarzyszyła mi od zawsze, bo trenując pod czyimś okiem inaczej chyba nie umiem. Teraz w moim bieganiu jest więcej „luzu” i choć lubię reżim treningowy, to chcę spróbować czegoś nowego. Zmiana bodźców często przynosi dobre rezultaty i na to liczę. Będąc sama sobie trenerką jestem w stanie lepiej wsłuchać się w siebie, jeszcze lepiej poznać swój organizm i być może dać z siebie więcej. W podjęciu takiej decyzji spore znaczenie miał mój tryb życia – jestem studentką II roku medycyny, mój plan zajęć bywa nieprzewidywalny, a przede wszystkim jest wymagający. Nie chcę zaniedbywać edukacji, a to ona jest dla mnie priorytetem – podkreśliła na mecie druga zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL Trójmiasto. – Moje najbliższe plany startowe to Bieg Niepodległości w Gdyni, a dwa tygodnie później Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Na pewno będę startować także w kolejnych zawodach CITY TRAIL.

Drugie miejsce zajęła Agata Kotłowska(21:18), a trzecie – Maria Maj-Roksz(21:30).

Zawody w Trójmieście odbywają się na dwóch trasach – biegi: pierwszy, trzeci i piąty są zaplanowane w Gdańsku– na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy AWFiS. Drugi, czwarty i szósty bieg odbędzie się w Gdyni– w dzielnicy Mały Kack. Następne zawody są zaplanowane na 24 listopada, a kolejne biegi edycji 2019/2020 odbędą się 29 grudnia, 9 lutego, 1 marca i 22 marca.

Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza Trójmiastem są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław).

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezyna Facebooku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*