Chcesz otrzymywać 500+, musisz złożyć nowy wniosek!

30 września kończy się okres świadczeniowy programu Rodzina 500+. Osoby, które chcą otrzymywać świadczenie w kolejnym okresie – trwającym od 1 października 2017 r. do 30 września 2018 r. – muszą złożyć nowy wniosek. Można to zrobić już od 1 sierpnia.

Chcesz korzystać dalej z programu Rodzina 500+? Musisz złożyć nowy wniosek – infoWire.pl

 

Rodziny, które złożą wniosek do 31 sierpnia, zachowają ciągłość wypłat świadczenia. Jeśli zostanie on złożony we wrześniu, świadczenie za październik i listopad będzie wypłacone do 30 listopada. Z kolei jeżeli wniosek złożymy od 1 do 31 października, pieniądze za październik, listopad i grudzień dostaniemy do końca roku. Osoby, które nie były do tej pory beneficjentami programu, ale chcą zacząć z niego korzystać jeszcze w obecnym okresie świadczeniowym, powinny złożyć dwa wnioski: jeden – dotyczący bieżącego okresu, drugi – dotyczący przyszłego.

Zobacz też: Inwestycje w Kartuzach i Żukowie kosztować będą 16 mln zł

Wnioski można składać w sposób tradycyjny lub przez internet, np. za pośrednictwem banku. Jak mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Joanna Grzędowska, główny specjalista w Departamencie Bankowości Elektronicznej Banku Pekao:  – Złożenie wniosku w systemie bankowości internetowej jest proste i intuicyjne. Mamy dwa warianty: tryb uproszczony (świadczenie na drugie i kolejne dziecko) oraz tryb pełny (na pierwsze i kolejne). Tryb uproszczony składa się z czterech kroków. W pierwszym – określamy, jakiego okresu dotyczy wniosek: bieżącego czy przyszłego.

Skomentuj: Chcesz otrzymywać 500+, musisz złożyć nowy wniosek!

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*