Radny Tyberiusz Kriger postanowił na łamach naszego portalu odnieść się do ostatnich doniesień medialnych, dotyczących lokalizacji kartuskiego punktu krwiodawstwa. Szef klubu PiS przypomina, że rada zaproponowała RCKiK alternatywne rozwiązania, takie jak dzierżawa budynku przy ul. 3 Maja czy przejęcie na własność budynku przy PKP, z których nie skorzystano. Zwraca też uwagę na to, że w Żaganiu w zachodniej Polsce punkt krwiodawstwa zlokalizowano właśnie przy dworcu kolejowym. Czyżby tam „drgania” nie stanowiły problemu?
Wiadomości
Pępowo. Nowe boisko doskonałym prezentem na Dzień Dziecka (zdjęcia)
Przy szkole w Pępowie w Dzień Dziecka oficjalnie otwarto nowe boisko. Obiekt ma wymiary 30 na 61 metrów i już służy lokalnej społeczności.
Kartuzy. 1:0 dla „Pretekstu”. Kara sanepidu uchylona
Decyzja kartuskiego sanepidu, dotycząca grzywny dla „Pretekstu” w wysokości 20 tys. zł, narusza podstawowe prawa obywateli i przepisy konstytucji RP – tak stwierdził Wojewódzki Inspektor Sanitarny, uchylając karę, jaką miał zapłacić kartuski pub. Tym samym lokal wygrał batalię, jaką toczył od wielu miesięcy.
Region. Karolina Brakoniecka: „Chcemy szerzyć kulturę koktajlową…”
Tequila z czekoladą, gin z aloesem i jeżyną czy rum z chałwą i ananasem – takie „znakomitości” m. in. znaleźć można w „Konstelacji”, wyjątkowym gdyńskim pubie, w którym – jak mówi jego menadżerka Karolina Brakoniecka – każdy detal, począwszy od wystroju, a skończywszy na ofercie koktajlowej, został dopracowany do możliwie najwyższego poziomu. O jej pracy na czele pubu oraz o tym, dlaczego warto odwiedzić to miejsce rozmawiał Andrzej Baranowski.
Mściszewice. Nowy wóz trafił do jednostki OSP (zdjęcia, wideo)
Druhowie z jednostki OSP w Mściszewicach oficjalnie uczcili wczoraj otrzymanie nowego wozu strażackiego z Państwowej Straży Pożarnej. W uroczystości wzięli udział m. in. wojewoda pomorski Dariusz Drelich, starosta kartuski Bogdan Łapa oraz wójt Sulęczyna Bernard Grucza. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i materiałów wideo z uroczystości!
Region. Retro-pociąg pojedzie po bajpasie kartuskim
Już na najbliższy piątek 4 czerwca zaplanowany został ostatni przejazd tak zwanym bajpasem kartuskim przed rozpoczęciem inwestycji, związanej z budową nowej linii kolejowej. Towarzyszyć mu będą festyny rodzinne, organizowane na obu końcach trasy przejazdu – przy dworcu w Kartuzach oraz przy dworcu w Gdańsku Kokoszkach. Przejazd odbędzie się pociągiem z historycznymi wagonami i lokomotywą.
Mściszewice. Moc atrakcji na festynie dla dzieci (zdjęcia)
W Mściszewicach (gm. Sulęczyno) odbył się dziś festyn z okazji jutrzejszego Dnia Dziecka, dedykowany również dla najmłodszych z Łosienic (gm. Stężyca). Nie zabrakło licznych atrakcji, a także słodkości w postaci pysznych gofrów czy waty cukrowej. Sołtys Mściszewic Maria Stencel serdecznie dziękuje wszystkim osobom, zaangażowanym w organizację imprezy, między innymi włodarzom Sulęczyna i Stężycy, miejscowej parafii oraz kobietom, zaangażowanym w działania kulinarne. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej!
Sierakowice. Uczennice ZSP ponownie na podium w konkursie „Zielona Europa”
Trwa zwycięska passa uczniów ZSP w Sierakowicach w konkursach z cyklu „Zielona Europa”. W grudniu ubiegłego roku uczennice zdobyły dwa pierwsze miejsca w konkursie „Zielona Europa – zróbmy to razem”. Ten rok jest równie udany. Uczennice klasy I Liceum Ogólnokształcącego – Dominika Płotka i Kinga Domaszk zajęły pierwsze miejsce w konkursie dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego „Zielona Europa – kolej na kolej!”.







