Pomieczyno. Przedszkolaki z wizytą u strażaków (zdjęcia)

Pomieczyno. Przedszkolaki z wizytą u strażaków (zdjęcia)

To był niezwykły dzień! Dzieci mogły wspiąć się do wozu strażackiego, założyć kask, a nawet lać wodą z węża. Weszły też do ambulansu i włączyły sygnał karetki. Na swoich pluszakach uczyły się poprawnego bandażowania ran. Wszystko w ważnym celu zapoznania z pracą strażaka i ratownika medycznego oraz nauczenia bezpiecznego zachowania w domu i w szkole.

17 czerwca wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Pomieczynie miały okazję uczestniczyć w niezwykłych zajęciach, dotyczących bezpieczeństwa połączonych z piknikiem, które zorganizowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomieczynie. Dzieci otrzymały od strażaków zaproszenie na to wydarzenie, a jego celem było zapoznanie z pracą strażaka, budzenie szacunku dla pracy strażaków oraz wzbogacenie wiedzy dzieci na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w szkole.

Na miejscu wszystkie dzieci przywitali panowie strażacy oraz ratownicy z pogotowia ratunkowego. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomieczynie Krystyna Kąkol w imieniu dzieci serdecznie powitała wszystkich, jednocześnie dziękując za zorganizowanie tego wspaniałego i edukacyjnego wydarzenia. A dzieci w ramach podziękowania wręczyły własnoręcznie wykonane dyplomy, puchar i plakat dzielnych strażaków. Plakat zawisł na honorowym miejscu w remizie.

Po uroczystym przywitaniu strażacy zaprezentowali dzieciom wóz strażacki, sprzęt strażacki oraz umundurowanie. Każdy z małych uczniów miał okazję wdrapać się do wozu strażackiego, założyć kask, a nawet polać wodę wężem strażackim. Panowie strażacy przeprowadzili również pogadankę, dzięki której dzieci utrwaliły numer alarmowy do straży pożarnej, dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak należy zachować się podczas pożaru.

Dzieci miały również okazję zapoznać się z pracą ratownika medycznego. Mali uczniowie uczyli się zasad wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia i utrwalały numery telefonu ratunkowego. Uczyły się także wykonania poprawnego opatrunku w razie skaleczenia, który ćwiczyły w praktyce na swoich pluszowych przytulankach, owijając im łapki i nóżki bandażem. Dzieci miały również możliwość zapoznania się ze znajdującym się w karetce sprzętem medycznym, co było oswojeniem się z ambulansem. A włączanie sygnału karetki było dla dzieci naprawdę ogromnym pozytywnym przeżyciem!

Na koniec tego wspaniałego wydarzenia dzielni strażacy zaprosili wszystkich uczestników pikniku na pyszny poczęstunek do remizy strażackiej. Wszystkie dzieci ze swoimi nauczycielkami oraz dyrektor placówki z całego serca dziękują strażakom OSP Pomieczyno oraz ratownikom za zaproszenie, pamiątkowe niespodzianki oraz za zorganizowanie tej fascynującej, pełnej radosnych emocji i ciekawej przygody.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*