„Bursztyniaki i Wielka Zmiana”, czyli nowa książka nauczycielki z Banina

„Bursztyniaki i Wielka Zmiana”, czyli nowa książka nauczycielki z Banina

Ukazała się druga książka nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Baninie (gm. Żukowo) oraz pisarki Małgorzaty Mosakowskiej. O czym opowiada?

Pani Małgosiu, czy mogłaby Pani o niej opowiedzieć czytelnikom?

-Cieszę się z tej kolejnej książki! Bursztyniaki i Wielka Zmiana, to rodzaj fantasy, którego akcja toczy się w Bałtykanii, na trójmiejskich plażach oraz w wielu pomorskich miejscowościach i rzekach. Baśń,naprawdę pomorska, bałtycka i bursztynowa, jest opowieścią o przygodach bursztynowych istotek – Bursztyniaków. To bliźniacze rodzeństwo pomagające królowej Bałtyce w rozwiązywaniu trudnych wyzwań oraz wszystkim tym, którzy potrzebują ratunku i wsparcia.Tak jak w moim poprzednim utworze – Biały Dzik. Pomorskie legendy pani Małgosi – tu także zawarte są wątki proekologiczne, dotyczące międzygatunkowej przyjaźni, współpracy i solidarności. Obok nich pojawiają się bardzo aktualne współczesne motywy, np. dbałość o wodę, skutki zmian klimatu, czy ratowanie różnych klimatycznych rozbitków. Sporo tu także o lojalności, uczciwości i tolerancji. Jest też pokusa przejęcia królewskiej władzy… także wyjątkowe bursztynowe talizmany, od których sporo zależy!

Dodam, że celem mojej twórczości jest nie tylko promowanie dziedzictwa kulturowego Kaszub i Pomorza, wzbogacanie wizerunku małych ojczyzn, lecz także ukazywanie przyrodniczego bogactwa i piękna naszego regionu. Czy mi się to udało? Ocenią czytelnicy.

Mam jednak nadzieję, że obraz mojej Bałtykanii i Pomorza spodoba się i powstaną dwie następne części sagi o Bursztyniakach. Pragnę także podziękować pani Aleksandrze Rogalewskiej, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie, za finansowe wsparcie wydania książki. Dzięki dotacji z OKIS-u udało się zwiększyć jej nakład o sporą liczbę egzemplarzy!

Książkę można kupić u autorki oraz w księgarni internetowej TUTAJ. Promocja obu książek odbędzie się 22 listopada 2023 roku (środa) o godz. 18-tej w Bibliotece Samorządowej w Żukowie, ul. 3 Maja 9 B.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*