Waldek Kaiser

Bieg Urodzinowy Gdyni 2017 na nowej trasie [ZDJĘCIA]

Bieg Urodzinowy Gdyni 2017 rozegrany został na nowej trasie. Był mróz i wiatr, były też potężne emocje. Dużo adrenaliny, uśmiechu i życzliwości na trasie. Wiadomo, im ciężej, im więcej wysiłku trzeba włożyć, by dotrzeć do mety, tym większa radość!

bieg_urodzinowy_gdyni_2017_-002_1200x800

Zdjęcie 1 z 248

Fot.: Waldek Kaiser

Nowa trasa, a w szczególności jej początek nie wszystkim przypadł do gustu. Trasa na początku była  – ich zdaniem –  zbyt wąska, co powodowało, że zawodnicy pokonywali ją nie biegiem, ale spacerkiem. Szczególnie kłopotliwy okazał się skręt w al. Lipową. W sumie wąsko było na mniej więcej 1,5 km od startu. Wyścig więc na dobre zaczął się na podbiegu na Piłsudskiego. 

Zobacz też: Konkurs fotograficzny „Kaszuby w ruchu”

Bieg Urodzinowy Gdyni wygrał Tomasz Grycko. Pośród kobiet zaś triumfowała Monika Czapiewska. W niedzielnym biegu na dystansie 10 km  wystartowało  4199 uczestników. Natomiast w sobotnich biegach młodzieżowych i marszach nordic walking udział wzięło 639 osób.

Bieg Urodzinowy Gdyni: zwyciężcy

Tomasz Grycko dystans 10 km pokonał z wynikiem 29:53. Drugi na mecie z czasem  30:31 zameldował się  Arkadiusz Gardzielewski. Trzeci zawodnik na przebiegnięcie 10 km – Marek Kowalski, potrzebował 30:45.

Najszybsza z pań, Monika Czapiewska dystans 10 km przebiegła w 36 minut i 36 sekund. Drugiej w kolejności pani  Ewelinie Paprockiej, dotarcie do mety zajęło 37 minut i 4 sekundy, a kolejnej, Kamili Pobłockiej-Dobrowolskiej – 37 minut, 27 sekund.

TUTAJ KOLEJNA GALERIA ZDJĘĆ Z BIEGU URODZINOWEGO W GDYNI

Skomentuj: Bieg Urodzinowy Gdyni 2017 na nowej trasie [ZDJĘCIA]

Jeden Komentarz

  1. biegłem, rewelacja, biegi z pko najlepsze! 😀

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*