Waldek Kaiser

Bieg Urodzinowy Gdyni 2017 na nowej trasie [ZDJĘCIA]

Bieg Urodzinowy Gdyni 2017 rozegrany został na nowej trasie. Był mróz i wiatr, były też potężne emocje. Dużo adrenaliny, uśmiechu i życzliwości na trasie. Wiadomo, im ciężej, im więcej wysiłku trzeba włożyć, by dotrzeć do mety, tym większa radość!

bieg_urodzinowy_gdyni_2017_-003_1200x800

Zdjęcie 2 z 248

Nowa trasa, a w szczególności jej początek nie wszystkim przypadł do gustu. Trasa na początku była  – ich zdaniem –  zbyt wąska, co powodowało, że zawodnicy pokonywali ją nie biegiem, ale spacerkiem. Szczególnie kłopotliwy okazał się skręt w al. Lipową. W sumie wąsko było na mniej więcej 1,5 km od startu. Wyścig więc na dobre zaczął się na podbiegu na Piłsudskiego.

Bieg Urodzinowy Gdyni wygrał Tomasz Grycko. Pośród kobiet zaś triumfowała Monika Czapiewska. W niedzielnym biegu na dystansie 10 km  wystartowało  4199 uczestników. Natomiast w sobotnich biegach młodzieżowych i marszach nordic walking udział wzięło 639 osób.

Bieg Urodzinowy Gdyni: zwyciężcy

Tomasz Grycko dystans 10 km pokonał z wynikiem 29:53. Drugi na mecie z czasem  30:31 zameldował się  Arkadiusz Gardzielewski. Trzeci zawodnik na przebiegnięcie 10 km – Marek Kowalski, potrzebował 30:45.

Najszybsza z pań, Monika Czapiewska dystans 10 km przebiegła w 36 minut i 36 sekund. Drugiej w kolejności pani  Ewelinie Paprockiej, dotarcie do mety zajęło 37 minut i 4 sekundy, a kolejnej, Kamili Pobłockiej-Dobrowolskiej – 37 minut, 27 sekund.