Pomorscy samorządowcy i działacze z apelem o wysoką frekwencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Pomorscy samorządowcy i działacze z apelem o wysoką frekwencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk prezydenci Trójmiasta, a wraz z nimi kilkudziesięciu samorządowców z Pomorza i przedstawicieli organizacji pozarządowych, podpisało dziś „Deklarację na rzecz aktywizacji społecznej i wysokiej frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego”. Wśród podpisujących znaleźli się także samorządowcy i przedstawiciele z powiatu kartuskiego.

Apel Pomorskie - Wybory do PE 2019P1030802 - Mieczyslaw Wozniak

Zdjęcie 1 z 13

– Zmiany jakie zaszły w Polsce dzięki członkostwu w Unii Europejskiej widać w każdym zakątku naszego województwa. I w dużych miastach i w mniejszych miasteczkach i wsiach. Dziś trudno nam sobie wyobrazić nasz świat bez tych wszystkich zrealizowanych inwestycji. Trudno sobie przypomnieć czasy zamkniętych granic, kiedy nawet nie marzyliśmy o zagranicznych studiach, o podróżowaniu po całej Europie. Europa to dziś nasza wspólnota i musimy zrobić wszystko, by w tej wspólnocie nadal być i mądrze z tej obecności korzystać. Dlatego tak wiele zależy od naszego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, do których zostało już tylko około 50 dni. My – samorządowcy i przedstawiciele NGOs-ów – chcemy w tym okresie przypominać i zachęcać wszystkich pomorzan do udziału w wyborach – mówił Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

– Każde działanie, które mówi głośno o powinności obywatelskiej związanej z kartą do głosowania jest niezwykle ważne. Kiedy mówimy o tym my, samorządowcy, jesteśmy często postrzegani jako Ci, którzy mają w tym jakieś własne interesy. Dlatego cieszę się, że to organizacje pozarządowe są inicjatorami i filarem działań profrekwencyjnych.  Dzięki zaangażowaniu samorządowców i organizacji pozarządowych możemy wspólnie zachęcać do aktywności obywatelskiej. Pamiętaj Twój głos jest ważny – przypominała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Reklamy

W dzisiejszym spotkaniu w Europejskim Centrum Solidarności uczestniczyło kilkudziesięciu samorządowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych z Pomorza. Wszyscy oni zgodnie zadeklarowali aktywny udział w promocji wyborów do europarlamentu.

– Marszałek Struk, prezydenci – mówili przed chwilą jak ważne są otwarte granice, jak ważne jest wspólne działanie w ramach Unii Europejskiej. Ja chce powiedzieć jak to wygląda z naszej strony – strony organizacji pozarządowych. Kiedyś, chcąc realizować nasze działania, musieliśmy szukać każdego grosza, każdą złotówkę trzeba było wychodzić i – nie boje się tego słowa – wyżebrać. Dziś, we współpracy z wójtami, burmistrzami, tworzymy świetne rzeczy bo najprościej mówiąc – są na to pieniądze. Właśnie pieniądze unijne – dodawał Marek Olechnowicz, przewodniczący Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych.

Treść deklaracji podpisanej przez samorządowców poniżej:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*