Andżelika i Dominik Neubauer – bohaterowie z Sierakowic

Andżelika i Dominik Neubauer, wracając ze szkoły uratowało życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. To niezwykłe rodzeństwo otrzymało teraz, za swoje bohaterskie zachowanie, specjalne podziękowania i gratulacje z rąk kartuskich policjantów, władz samorządowych i dyrekcji szkoły.

26 stycznia, podczas apelu podsumowującego pierwszy semestr nauki w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach, Andżelika i Dominik Neubauer otrzymali dyplomy z podziękowaniem i nagrody.

– Dzięki ich reakcji nie doszło do tragedii, przeżył mężczyzna, który bez ich pomocy na pewno by zginął – powiedział asp. szt. Witold Bronk, komendant komisariatu policji w Sierakowicach. – Takie postawy będziemy promować. Chcę podziękować uczniom za ich postawę.

Komendant wręczył uczniom dyplomy z podziękowaniem od komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, kom. Andrzeja Kiełkowskiego.

Wzorową postawę uczniów docenił także wójt gminy Tadeusz Kobiela, który ufundował nagrody dla rodzeństwa. W jego imieniu wręczył je dyrektor placówki Krzysztof Andryskowski.

– Jesteśmy z was dumni – powiedział dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*