Aktywne ferie Sulęczyna

Tegoroczne ferie pozostaną już tylko pięknym wspomnieniem. Dzieci z gminy Sulęczyno spędziły je nie tylko w domu. Dzięki pracy Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury mogły rozwinąć swoje talenty artystyczne.

fot. GOK Sulęczyno

W pierwszym tygodniu ferii zimowych zajęcia artystyczno – plastyczne zostały zorganizowane przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Sulęczynie. Brały w nich udział dzieci od 6 roku życia. W kolejnym tygodniu ferii zimowych czas dzieci zagospodarował Gminny Ośrodek Kultury. W zajęciach brała udział grupa około trzydziestu osób.

W czasie poniedziałkowych warsztatów, zajmowano się wykonaniem własnoręcznych karykatur oraz tworzeniem i przedstawieniem autorskich komiksów. Następnie uczestnicy brali udział w zajęciach z masą solną, prowadzonych przez Martę Gurowską. Później odbyły się warsztaty perkusyjne, poprowadzone przez Adama Czerwińskiego. Każdy z obecnych mógł spróbować swoich sił gry na tym instrumencie.

fot. GOK Sulęczyno

W środę uczestnicy szaleli na stoku w „Koszałkowie”, a później w ognisku przygotowanym placu przy GOK-u w Sulęczynie. W kolejnych dniach dzieci obejrzały spektakl w wykonaniu przez Studio Teatralne KRAK-ART. z Krakowa. Przedstawili historię Wilka i Zająca. Na zakończenie zajęć feryjnych, grupa wybrała się do Kina Remus w Kościerzynie na film animowany pt. „Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska”.

fot. GOK Sulęczyno

Zajęcia organizowane w drugim tygodniu ferii zimowych w części odbywały się dla dzieci zapisanych na te zajęcia oraz zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych.

Więcej zdjęć znaleźć można na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*