O ponad 50 tys. osób więcej przewiozła trójmiejska SKM w marcu 2018 r. w ramach projektu PKM. Obecny wzrost popularności komunikacji pociągowej jest największym jaki został dotychczas odnotowany. Na samej trasie Kartuzy – Gdańsk frekwencja pasażerów zwiększyła się aż o 12%.
Marcowe zmiany w rozkładzie linii PKM przyniósł wzrost popularności komunikacji kolejowej. Cykliczność przyjazdów oraz odjazdów została odebrana bardzo pozytywnie. Dotychczasowy lider statystyk, tj. przejazdy na trasach regionalnych, ustąpiły miejsca przejazdom aglomeracyjnym.
– Duża w tym zasługa zmian w rozkładzie jazdy wprowadzonych przez nas właśnie w marcu, dzięki którym na terenie Trójmiasta pociągi na linii PKM zaczęły jeździć w równym takcie, a ich godziny odjazdów i przyjazdów zostały lepiej dopasowane do godzin pracy i nauki w Gdańsku i Gdyni – komentuje najnowsze statystyki Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Oczywiście mamy świadomość, że wprowadzone przez nas zmiany mogą niektórym osobom nie odpowiadać, bo nie da się ułożyć rozkładu jazdy pasującego wszystkim. Jednak najnowsze statystyki jednoznacznie pokazują, że cały czas wzrasta liczba osób, dla których oferta przewozowa na linii PKM jest atrakcyjna.
Dla porównania – w grudniu 2017 r., kiedy weszła w życie poprzednia wersja rozkładu jazdy, pociągi SKM na trasie PKM z Gdańska Wrzeszcza do Gdyni przewiozły 152,4 tys. osób, a po marcowej korekcie rozkładu jazdy liczba ta wzrosła aż o 25 proc. osiągając poziom 190 tys. pasażerów. Na regionalnych odcinkach PKM wzrost liczby pasażerów w tym samym okresie kształtował się następująco:
- Kościerzyna – Gdańsk/Gdynia – 52,7 tys. w XII 2017 i 60,4 tys. w III 2018 (wzrost o 15 proc.)
- Kartuzy – Gdańsk – 66 tys. w XII 2017 i 74 tys. w III 2018 (wzrost o 12 proc.)
Najnowsze komentarze