55. Bieg Westerplatte: będzie frekwencyjny rekord

Rekordowe 4 tysiące biegaczy weźmie udział 10 września w Biegu Westerplatte. Nowa trasa prowadzi m.in. przez Most Siennicki i kładkę nad Motławą, a finisz przewidziano w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności.

Bieg Westerplatte, fot. Waldek Kaiser

Start nastąpi o godz. 11.00 przy pomniku na Westerplatte. Do pokonania jest 10 kilometrów. Listę zamknięto, gdy zapisał się zawodnik nr 4034 – na więcej nie zezwalają przepisy bezpieczeństwa. W zeszłym roku na trasę wyruszyło nieco ponad 3 tysiące.

Zobacz też: Bieg o Złotą Górę 16 września

Odbiór pakietów startowych (chipów i numerów) będzie możliwy przez dwa dni w Europejskim Centrum Solidarności: 9 września, w godz. 10.00 – 18.00 oraz 10 września w godz. 8.00 – 9.30.

Można się spodziewać, że zwycięzcy pokonanie dystansu zabierze ok. pół godziny. Organizatorzy zapewniają na trasie tzw. pacemakerów, czy tych, którzy biegną na określony czas. Najszybszy z nich będzie celował w wynik 40 minut, kolejny w 45 minut itd. aż do 75 minut. Każdy uczestnik może dołączyć do grupy biegnącej za pacemakerem i osiągnąć wymarzony wynik. Oczywiście, jeśli siły i zdrowie pozwolą.

Na mecie na każdego czekać będzie wyjątkowy, odlewany medal. Chętni będą mogli kupić, za 59 złotych, wysokiej klasy koszulkę z limitowanej edycji przygotowanej na 55. Bieg Westerplatte. Medal i koszulka, poprzez stylistyczne akcenty, nawiązują do wydarzeń sprzed 78 lat, czyli wybuchu II Wojny Światowej.

Kibice, którzy zechcą wspierać swoich bliskich i znajomych, będą mogli śledzić na żywo transmisję na telebimie przy ECS. Transmisja online będzie dostępna także na stronie biegwesterplatte.pl oraz na facebooku – fb.com/GdanskiOsrodekSportu.

Organizatorami biegu są Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu oraz Radio Gdańsk.

Skomentuj: 55. Bieg Westerplatte: będzie frekwencyjny rekord 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*