Zawodniczki KS Gokken na 46th EKF Junior & Cadet and U21 Championships – Aalborg

Klub Sportowy Gokken z ramienia Polskiej Unii Karate reprezentowały Dominika Szatkowska w kategorii kadetek – 47kg oraz Sara Elwart – 61kg.

FB_IMG_1550055248469

Zdjęcie 4 z 4

Klub Sportowy Gokken z ramienia Polskiej Unii Karate reprezentowały Dominika Szatkowska w kategorii kadetek – 47kg oraz Sara Elwart – 61kg. Dla Dominiki był to pierwszy start na tak wielkiej imprezie. Swoją pierwszą walkę niestety przegrała z reprezentantka, wynikiem 0:1.

Sara jako doświadczoną seniorka, startująca na najważniejszych imprezach na świecie (29 miejsce w rankingu olimpijskim), miała w swojej koronnej kategorii 30 reprezentantek. Pierwszą walkę wygrała 1:0 z Ukraińska zawodniczką była Mistrzynią Europy. W drugiej rundzie natrafiła na Rosjankę z która przegrała 0:1. Rosjanka dostała się do finału, co zagwarantowało Sarze miejsce w pasażu. Trzecią walkę pewnie wygrała z Węgierka 2:1, a w walce o trzecie miejsce pokonała Słowaczkę 7:1. Zdobywając 3 miejsce na Mistrzostwach Europy!

Trener Patryk Wendt został powołany jako trener kadry narodowej.

Medal Sary, to historyczne osiągnięcie jej i całego klubu. Liczymy na dalsze sukcesy !