Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani. Jeden wpadł „jak śliwka w kompot”

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani. Jeden wpadł „jak śliwka w kompot”

Wczoraj kartuscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych – 37-letni mężczyzna oprócz jazdy pod wpływem alkoholu miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, nie posiadał uprawnień do kierowania oraz był poszukiwany do odbycia kary 30 dni pozbawienia wolności.

Kartuscy policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu. Podczas kontroli drogowych sprawdzają oni trzeźwość kierujących, a jak pokazują policyjne działania, niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i siadają za kierownicą będąc pod wpływem alkoholu. Tylko wczoraj kartuscy funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierowcom.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany z samego rana w Kolonii (gm. Kartuzy) przez policjantów z kartuskiej patrolówki. Mundurowi skontrolowali pojazd marki Audi, którym podróżował 37-letni mężczyzna. Kierowca podczas kontroli był zdenerwowany, co wzbudziło podejrzenia kartuskich policjantów co do jego trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że 37-latek ma w swoim organizmie 0,6 promila.

Reklamy

Dodatkowo po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania oraz ma czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto okazało się, że jest on poszukiwany w celu odbycia kary 30 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu, pomimo braku uprawnień oraz za złamanie sądowego zakazu. Wczoraj 37-latek został przewieziony do aresztu, gdzie spędzi najbliższy miesiąc.

Kolejny z kierowców został zatrzymany po godzinie 8 w Sulęczynie. Mundurowi skontrolowali 66-letniego kierowcę. Jak się okazało, miał on w swoim organizmie blisko promil alkoholu. Dodatkowo 66-latek nie posiadał uprawnień.

Tego samego dnia po godzinie 16 policjanci zatrzymali 54-latka, który prowadził motorower będąc w stanie po spożyciu alkoholu, a badanie alkomatem wykazało niecałe 0,5 promila alkoholu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*