fot. mat. organizatora/Hardcore Run

Żukowski Przełaj i Hardcore Run już wkrótce! Atrakcyjne nagrody czekają [PATRONAT]

Wielkimi krokami zbliża się 26. Żukowski Przełaj! Tegoroczna edycja wypada 30 kwietnia. Odbędzie się także Hardcore Run! Zupełnie nowy bieg na Kaszubach. Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie przygotował na tę okazję mnóstwo atrakcyjnych nagród. 

Żukowski-Przełaj

Zdjęcie 1 z 2

fot. mat. organizatora

Początek imprezy zaplanowano na 11.00. Przedpołudniem na trasę wyruszą dzieci i młodzież. Pierwsi na linii startu pojawią się najmłodsi. Na mecie będą na nich czekać upominki i medale, zaś najlepsze „szóstki” otrzymają wspaniałe nagrody! Po zawodach mali biegacze będą mogli pobawić się na darmowych dmuchańcach i innych przygotowanych przez organizatora atrakcjach.

Bieg główny – Żukowski Przełaj

Bieg główny będzie się odbywał na 5 kilometrowej trasie. Zgłosiło się do niego już około 100 zawodników. Dotychczasowy rekord frekwencji to 117 finiszerów, więc w tym roku istnieje ogromna szansa na poprawienie tego wyniku. Start biegu przewidziano na godzinę 15.00. 

Zobacz też: Runmageddon Rekrut w Gdyni Orłowo [ZDJĘCIA]

Trasa crossu prowadzić będzie nawierzchnią szutrowo-leśną w kierunku Małkowa ze startem i metą w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie. Na każdego uczestnika będzie czekał piękny odlewany medal, a za dodatkową opłatą (10 zł) można otrzymać koszulkę techniczną. Po biegu organizator zaprasza wszystkich na posiłek regeneracyjny. 

Rywalizacja będzie prowadzona w aż 13 kategoriach! Trzy pierwsze osoby otrzymają statuetki, a zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne! Dodatkowo prowadzona będzie rywalizacja w kategorii mieszkańców gminy Żukowo, a nagrody rzeczowe trafią najmłodszego i najstarszego uczestnika.

Żukowski Przełaj – Nagrody pieniężne:

1 miejsce K/M – 750 zł
2 miejsce KM – 500 zł
3 miejsce K/M – 400 zł
4 miejsce K/M – 300 zł
5 miejsce K/M – 200 zł
6 miejsce K/M – 100 zł

Reklamy


Nad jeziorkiem tego dnia czeka też kolejny bieg. Pierwszy taki na Kaszubach. Hardcore Run z przeszkodami, a wśród nich: droga z opon, ściana słomy, płotki i wulkanizator.

 

3 kilometrową, widowiskową trasę pobiegnie 99 zawodników. Jeśli bieg się spodoba, z pewnością będzie rozwijany w kolejnych latach. Trasa jest skonstruowana w taki sposób, aby nie wytrącać zbyt mocno biegaczy z tempa. Jednak to nie oznacza, że będzie łatwo. Pokonywanie kolejnych przeszkód, oraz sporych przewyższeń na trasie będzie wyciskało z zawodników mnóstwo energii. Hardcore Run to dobry trening dla wytrawnych biegaczy, oraz świetna propozycja dla początkujących.

Nagrody pieniężne w klasyfikacji generalnej otrzyma pierwszych trzech zawodników/zawodniczek. Miejsca 4-6 będą premiowane nagrodami rzeczowymi.
1 miejsce K/M – 300 zł
2 miejsce K/M – 200 zł 
3 miejsce K/M – 150 zł

Zachęcamy wszystkich do udziału! Na pewno nie zabraknie pozytywnych emocji i nagród za wysiłek! 

Skomentuj: Żukowski Przełaj i Hardcore Run już wkrótce! Atrakcyjne nagrody czekają

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*