Żukowo. Potrącenie 16-latka na przejściu dla pieszych. Trafił do szpitala

Żukowo. Potrącenie 16-latka na przejściu dla pieszych. Trafił do szpitala

W miniony wtorek policjanci z kartuskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Żukowie. Wstępnie ustalono, że 73-letnia kobieta jadąc toyotą najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa 16-latkowi, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala.

We wtorek przed godziną 10 oficer dyżurny KPP w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Żukowie z udziałem pieszego. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji oraz służby ratunkowe. Kartuscy funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 73-letnia kobieta jadąc toyotą, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa 16-latkowi, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku zdarzenia i odniesionych obrażeń 16-latek został przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze wykonali oględziny pojazdu, oględziny miejsca wypadku drogowego, dokumentację fotograficzną oraz szkic sytuacyjny.

Pamiętajmy, warunki jazdy na drogach są zmienne. Zimą dni są krótsze, a warunki atmosferyczne często są niekorzystne dla uczestników ruchu drogowego. Deszcz, mgła to wszystko wpływa na widoczność podczas jazdy samochodem. Kierowco – pamiętaj, że w rejonie przejść dla pieszych NALEŻY zachować szczególną ostrożność!

Reklamy

Piesi na drogach w jesienno-zimowym czasie stają się coraz mniej widoczni. Osoby spacerujące pieszo powinny pamiętać o tym, by być widocznym. Opaski odblaskowe czy kamizelki są w stanie uratować nasze zdrowie, a nawet życie.

Odblaski powinny być noszone przez pieszych w takim miejscu, aby znajdowały się w polu działania świateł samochodu i były zauważalne zarówno dla kierujących nadjeżdżających z przodu, jak i z tyłu.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi poruszający się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, zobowiązani są do używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. My jednak zachęcamy do noszenia odblasków wszędzie tam, gdzie się poruszamy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*