Żukowo. M. Zmudzińska krytykowana przez kolegę z rady. Trafne zarzuty czy próba jej „uciszenia”? Zobacz wideo!

Żukowo. M. Zmudzińska krytykowana przez kolegę z rady. Trafne zarzuty czy próba jej „uciszenia”? Zobacz wideo!

Wygląda na to, że aktywność na Facebooku i zaangażowanie w sprawy mieszkańców gminy mogą być przedmiotem krytyki. Przekonała się o tym radna Mariola Zmudzińska, która podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Żukowo usłyszała zarzuty, kierowane pod jej adresem przez radnego Grzegorza Tokarskiego. „Nie jest nam potrzebny kodeks etyki radnych, o który Pani zabiegała, tylko zwykła ludzka etyka” – grzmiał rajca, zarzucając radnej upublicznianie nieprawdy w social mediach. Mariola Zmudzińska zwróciła uwagę na błędną interpretację sprawy, opisanej przez radnego. „Nigdy nie będę działała przeciwko mieszkańcom, a wręcz przeciwnie” – dodała.

O zaangażowaniu radnej Marioli Zmudzińskiej w sprawy, dotyczące gminy Żukowo, pisaliśmy kilkakrotnie na łamach zKaszub.info. Na sercu radnej leży przede wszystkim dobro mieszkańców, co sygnalizowała w ostatnim wywiadzie z cyklu „Rozmowy w Perełce”. Niestety, opozycja w „żukowskich realiach” nie ma lekko, o czym radna przekonała się podczas dzisiejszej sesji.

Głos zabrał radny Grzegorz Tokarski, zarzucając grupie radnych, której przewodniczy M. Zmudzińska, prawdopodobnie celowe wprowadzanie w błąd mieszkańców. Chodzi o sprawę przejazdu na ul. Pod Otomino w Żukowie, w przypadku której argumentacja M. Zmudzińskiej – zdaniem G. Tokarskiego – „wykracza poza prawdę”. Odniósł się też do aktywności radnej w mediach społecznościowych, m. in. do tego, co publikuje i co… „lajkuje”.

Reklamy

Radna Mariola Zmudzińska w odpowiedzi na zarzuty radnego podkreśliła, że posłużył się on „stertą własnych domysłów i zarzutów, co do których nie ma żadnego dowodu”. Skrytykowała również obszerne przemyślenia radnego, związane z aktywnością radnej na Facebooku, w tym z udostępnianiem przez nią różnych pism czy dokumentów, zaznaczając, że bierze za to pełną odpowiedzialność.

Radna opozycji zapowiedziała również jeszcze baczniejsze przyglądanie się działaniom radnych, reprezentujących burmistrza, jak również jego własnym poczynaniom.

-Wolałabym, żeby radni bardziej skupili się na działaniu na rzecz mieszkańców, a nie tracili czasu na śledzenie mojego prywatnego profilu czy innych mieszkańców – komentuje sprawę Mariola Zmudzińska. Całą sesję Rady Gminy w Żukowie obejrzeć można poniżej:

 

 

Jeden Komentarz

  1. Nie ma jak propaganda…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*