ZSP Somonino: uczniowie praktykowali w Belgii, Hiszpanii, Turcji i Malcie [ZDJĘCIA]

Belgia, Hiszpania, Turcja i Malta to kraje, w których w minione wakacje uczniowie ZSP Somonino odbywali praktyki zawodowe. Zdobywanie doświadczeń zawodowych za granicą odbywało się w ramach programu projekt programu „Erasmus+, Mobilność edukacyjna”. Zobacz zdjęcia!

zsp_somonino_001

Zdjęcie 1 z 5

Fot.: ZSP Somonino

W tym roku w projekcie wzięło udział 26 uczniów. Projekt pt. „Zawodowcy na start” był skierowany do uczniów kształcących się w zawodzie kucharza, technika hotelarstwa, technika żywienia i usług gastronomicznych. Uczestnicy realizowali praktyki nie tylko w Belgii, ale również w Hiszpanii, Turcji i na Malcie.

Zobacz też: ZSP Somonino: Międzynarodowy Konkurs Gastronomiczny zakończony. Znamy Laureatów! [ZDJĘCIA]

Dzięki praktykom uczniowie mogli doskonalić umiejętności językowe, personalne i zawodowe. Swoje postępy i wrażenia ze szkoleń opisywali w dzienniczkach, które po powrocie do kraju prezentowali dyrektorowi szkoły.

Uczestnicy projektu odbyli praktykę w czerwcu w hotelu „De la Poste” w Belgii. Pracowali w kuchni, barze oraz na sali restauracyjnej. Do ich obowiązków należało przygotowywanie różnych dań, przyjmowanie zamówień od gości oraz sporządzanie napojów bezalkoholowych.

– W ramach przygotowania kulturowego odbyliśmy wycieczkę do Sedanu we Francji – mówi Patrycja Drewa. –  W wolnym czasie zwiedzaliśmy również okolice Bouillon oraz kosztowaliśmy lokalnych przysmaków. – dodaje uczestniczka praktyk.

Młodzi praktykanci podczas czterotygodniowego stażu rozwinęli zdolności zawodowe, poprawili komunikację w języku angielskim, zawarli nowe znajomości, nauczyli się też jak radzić sobie w stresujących sytuacjach oraz jak ważna jest współpraca w grupie.  

Skomentuj: ZSP Somonino: uczniowie praktykowali w Belgii, Hiszpanii, Turcji i Malcie  [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*