Dzień Otwarty 2019 – tłumy odwiedzających w ZSP Somonino [ZDJĘCIA]

Dzień Otwarty 2019 – tłumy odwiedzających w ZSP Somonino [ZDJĘCIA]

Kącki turecki, motocykle, bar oraz wiele innych atrakcji. Tak w tym roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie kusi przyszłych absolwentów gimnazjów oraz podstawówek.

Dzień Otwarty 2019 ZSP Somonino

21 marca na stałe wpisał się w kalendarz jako Dzień Wagarowicza. Jest to też świetna okazja by zapoznać się z ofertami szkół ponadpodstawowych i wybrać swoją ścieżkę dalszej edukacji. Jaką szkołę wybrać by rozwinąć swoje pasję a w przyszłości pewnie wejść na rynek pracy?

Fotobudka, stanowisko fryzjerskie czy weterynaryjne, bar oraz kącik tureckich smaków. Te i wiele innych atrakcji przygotował dla uczniówZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Wybickiego w Somoninie.

Reklamy

Dzień Otwarty 2019 w ZSP Somonino

Twoją pasją jest gastronomia? Chciałbyś zdobyć międzynarodowe doświadczenie? Idealnym wyborem z pewnością będzie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie. Placówka od lat kusi absolwentów gimnazjów – a teraz również szkół ponadpodstawowych – ciekawą ofertą.

Tegoroczny Dzień Otwarty już od godzin porannych cieszył się ogromną popularnością. Do stałej oferty kształcenia, dołączyło nowo powstałe technikum weterynarii. Na każdym kroku spotkać można dziś zwierzęta oraz uczniów, którzy entuzjastycznie opowiadali o szkolnej codzienności.

– Jesteśmy szkołą możliwości. Nasza szkoła skupia się na praktycznym kształceniu uczniów. Sama uczę się w technikum hotelarskim, które dało mi możliwość nauki zawody w jednym z gdańskich hoteli. W ciągu nauki istnieje możliwość dwukrotnego wyjazdu na praktyki zagraniczne – m.in. Belgia, Włochy, Malta, Niemcy czy Turcja. Kończąc naszą szkołę, absolwent jest gotowy wkroczyć na rynek pracy – mówi Weronika, uczennica ZSP Somonino.

Ciekawym punktem był stanowisko tureckie. Można na nim było m.in. poznać tajniki kuchni tureckiej oraz posmakować potraw, przygotowanych przez uczniów. Na hali spróbować można było drinków, poddać się szybkiej metamorfozie czy po prostu porozmawiać z uczniami. Spore zainteresowanie wzbudziły również motocykle, obecne na sali oraz punkty promujące kierunki zawodowe.

Czytaj także: Światowy Dzień Wolontariusza 2018 w ZSP Somonino!

21032019_dniotwarte_zspsom (1)

Zdjęcie 1 z 39

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*