ZSP Somonino: Międzynarodowy Konkurs Gastronomiczny zakończony. Znamy Laureatów! [ZDJĘCIA]

ZSP Somonino: Międzynarodowy Konkurs Gastronomiczny zakończony. Znamy Laureatów! [ZDJĘCIA]

W ZSP w Somonino odbył się Międzynarodowy Konkurs Gastronomiczny. O udział w finale, który odbędzie się we Francji walczyło 7 zawodników. Ogłoszenie wyników nastąpiło na konkursowej gali o godz. 17.

gala-konkursu-gastronomicznego-002_800x496

Zdjęcie 1 z 95

Waldemar Kaiser

Konkurs rozpoczął się o godz. 7 rano. Zawodnicy mieli do przyrządzenia potrawy gastronomiczne i domowe z owoców morza. Pierwsze, to rzecz jasna, dania wysublimowane, złożone, na wykonanie których trzeba często poświęcić wiele czasu. Drugie, znacznie prostsze i łatwiejsze do przygotowania.   

Zobacz też: ZSP Somonino organizuje Międzynarodowy Konkurs Gastronomiczny

Tuż przed godziną 14 uczestnicy konkursu przystąpili do drugiego etap, polegającego na zaprezentowaniu potraw w języku angielskim. Jurorzy, po ocenie przygotowanych dań i ich prezentacji zdecydowali, którzy z młodych adeptów sztuki kulinarnej pojadą do Francji na finał konkursu. Wyniki ujawnili na wieczornej gali. Laureatami konkursu zastali: Węgierka, Szwedka i Łotysz. Jurorzy nie zdradzili, które miejsca zajęli młodzi kucharze. Tego dowiedzą się w Paryżu. 

Reklamy

W Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym w ZSP Somonino rywalizowali reprezentanci Łotwy, Szwecji, Węgier i Polski. Oprócz ucznia ZSP Somonino w konkursowe szranki stanęli przedstawiciele szkól z Kościerzyny i młodzież z Kaszub – uczniowie szkół z Kościerzyny i Przodkowa. 

Skomentuj: W ZSP Somonino trwa kulinarny konkurs [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*