ZOO w Gdańsku zaprasza w święta. Atrakcją karmienie pingwinów!

ZOO w Gdańsku zaprasza w święta. Ogród czynny od godz. 9 do 15. Atrakcją karmienie pingwinów! Odbywa się ono każdego dnia o godz. 9.30. Pary pingwinów tońców są już po rytuałach godowych i zaczęły wysiadywać jaja. Zabierzcie swoje pociechy na spacer!

fot.: Piotr Dziki
Na zwiedzających z niecierpliwością czekają małpy. Filip i Gryzelda – para gibbonów prym wiedzie w „gracji ruchu”, czyli brachiacji (charakterystyczny sposób poruszania się pośród wśród koron drzew za pomocą górnych kończyn).

Zobacz też: Dzieje Kaszub: Brama Nizinna w Gdańsku odnowiona

Po spotkaniu z małpami można przysiąść na ławeczce w ciepłym pawilonie z ptakami i gadami, gdzie oprócz egzotycznych ptasich piękności czy gadzich stworzeń swoje miejsce znalazły także przedstawiciele ssaków – pogodna rodzinka tamaryn cesarskich oraz śpiących do góry brzuchami pancerników.

Zwierzęta przygotowały się na nadejście zimy. Niektórym, żyjącym  na wolności w gorącym klimacie, polska zima nie straszna.  Odpowiednia dieta i zdolności aklimatyzacyjne sprawiają, że słonie, wielbłądy i inni mieszkańcy ZOO w Gdańsku  lubią na spacery podczas zimowych dni.

ZOO w Gdańsku czynne jest codziennie, także w święta od godz. 9.00 do godz. 15.00, a bilety można kupić do godz. 14.00.
Skomentuj: 

ZOO w Gdańsku zaprasza w święta. Atrakcją karmienie pingwinów!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*