Zespół Pieśni i Tańca „Kaszuby” z Kartuz obchodził 70. urodziny [ZDJĘCIA]

Zespół Pieśni i Tańca „Kaszuby” z Kartuz obchodził w sobotę, 16 kwietnia 70. urodziny. Z tej okazji w Kartuskim Centrum Kultury odbył zespół dał galowy koncert, który poprzedziła msza święta w intencji zespołu.

70_lat_zespolu_kaszuby-002_800x518

Obraz 1 z 182

Waldemar Kaiser

Zespól Pieśni i Tańca „Kaszuby” założyła przed siedemdziesięciu laty Marta Bistroń. Zespół aktywnie promuje kulturę kaszubską w kraju i za granicą. Nie tylko koncertuje, ale także uczestniczy w programach telewizyjnych i filmach. 

Zobacz też: Zespół Bazuny z Żukowa świętował jubileusz 45-lecia [ZDJĘCIA]

Koncert galowy zespołu „Kaszuby” odbył się przy pełnej sali. Do sali ośrodka kultury przybyli między innymi sympatycy zespołu, samorządowcy i posłowie. Widzowie podziwiali kaszubskie pieśni i tańce oraz pokazy gry na bazunach i innych tradycyjnych instrumentach.  Były rzęsiste brawa i bisy. I jak to bywa przy okazji jubileuszów nie zabrakło wspomnień, podziękowań, kwiatów, nagród i medali. 

Odznaki honorowe „Zasłużony dla kultury polskiej” z rąk ministra Jarosława Sellina przyjęli  Alicja Domaszke, Karolina Serkowska, Bronisław Brylowski i Marceli Łabuda. Natomiast Franciszek Kwidziński, który ma na swoim koncie już najwyższe ministerialne odznaczenie – „Medal Gloria Artis”, został uhonorowany przez Marszałka Województwa Pomorskiego medalem „De nihilo nihil fit”.

Skomentuj: Zespół Pieśni i Tańca „Kaszuby” z Kartuz obchodzi 70. urodziny [ZDJĘCIA]

Jeden Komentarz

  1. szkoła tańca Trójmiasto

    Taniec to jedna z najwspanialszych form wyrażania emocji! Taniec w parach, solo, dla dzieci czy kursy pierwszego tańca na wesele – zapraszamy do So Salsa 🙂 http://www.sosalsa.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*