Jeszcze dziś zgłoś się do programu „Zdolni z Pomorza”!

Jeszcze dziś zgłoś się do programu „Zdolni z Pomorza”!

Projekt „Zdolni z Pomorza” już od kilku lat daje możliwość najzdolniejszym uczniom szkół podstawowych i gimnazjów finansowego wsparcia ich umiejętności. Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Kartuzach, tegoroczna rekrutacja została przedłużona do ostatniego dnia sierpnia.

Pierwsza edycja projekt ruszyła w 2015 roku. Od tamtego czasu tysiące młodych osób skorzystało z finansowej pomocy. Ma ona na celu  pomoc w rozwijaniu ich umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych, przyrodniczych oraz humanistycznych. W naszym powiecie dokumenty składać można w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach.

Rekrutacja „Zdolni z Pomorza” przedłużona do 31 sierpnia

Do projektu zgłosić mogą się uczniowie IV-VI szkoły podstawowej, klas II i III gimnazjum oraz I-II szkoły ponadpodstawowej. Od dwóch lat zakres wsparcia został poszerzony o nowe obszary działania: biologię, chemię oraz kompetencje społeczne. Osoby szczególnie uzdolnione m.in. z informatyki, matematyki, fizyki, biologii, chemii, języka polskiego lub historii ubiegać się o mogą stypendium finansowe.

Spore szanse na możliwość uczestnictwa mają uczniowie, którzy zostali laureatami lub finaliści ogólnokrajowych olimpiad przedmiotowych. Są oni przyjmowani do systemu w trybie uproszczonym, bez konieczności pisania testu, bądź opracowania projektu. Do tych działań zobowiązani są uczniowie nie posiadający wcześniej wspomnianych osiągnięć. 

Osoby chcące przystąpić do projektu w dziedzinach przyrodniczych lub humanistycznych, będą musieli przygotować i przedstawić projekt badawczy. Uczniowie uzdolnione w naukach ścisłych zobowiązani będą do wzięcia udziału w badaniach diagnostycznych w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz napisać we wrześniu test uzdolnień kierunkowych. 

Jak poinformowało Starostwo Powiatowe, termin rekrutacji do projektu „Zdolni z Pomorza” został przedłużony do 31 sierpnia. Wszelkie wymagane dokumenty oraz regulamin dostępne są na stronie powiatu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*