Tunelu pod Martwą Wisłą to inwestycja jedyna w swoim rodzaju w Polsce. Tunel pod rzeką wydrążyła maszyna. Dzień otwarty władze Gdańska zaplanowały na 23 kwietnia. Tego dnia mieszkańcy Trójmiasta będą mogli pod ziemią spacerować, czy też jeździć na rowerach.
Zobacz też: Inwestycje na Pomorzu: Zagospodarowanie Wyspy Spichrzów. Prace ruszają! [WIZUALIZACJE]
Tunel wydrążyła maszyna wiercąca TBM (Tunnel Boring Machine), która została wykonana w Schwanau w Niemczech, a stamtąd w częściach, drogą morską i lądową przetransportowana do Gdańska. Jej największe elementy przypłynęły na holenderskim statku Deo Volente w październiku 2012 roku.
Od strony zachodniej wlot do tunelu znajduje się w okolicy ul. Wielopole, od wschodniej – w okolicy ul. Kujawskiej. Tunel nie tylko łączy gdańską Letnicę z rejonem Westerplatte i Portem Północnym. Jest też najważniejszym elementem Trasy Słowackiego, która wraz z Trasą Sucharskiego stanowi tzw. „ramę komunikacyjną” Gdańska. Koszt budowy odcinka tunelowego wyniósł 885 mln zł.




![Przyszli na świat… Dzieci urodzone w kartuskim szpitalu [2018.11.02]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2018/11/2112018_niemowlaki-4-150x150.jpg)

![Liniewo biega i bawi się na sobótkach [ZDJĘCIA]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2019/06/65029539_2334192406820719_8916844137949429760_n-150x150.jpg)



Najnowsze komentarze