Zbiornik Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej: zawody ochotniczych jednostek ratowniczych [ZDJĘCIA]

Zbiornik Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej w nowej roli. Obiekt posłużył do rozegrania zawodów ochotniczych jednostek ratowniczych. Zobacz zdjęcia!

IMG-20170916-WA0000

Obraz 1 z 9

fot. GIWK

Zawody ochotniczych jednostek ratowniczych na terenie Zbiornika Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej odbyły się w sobotę, 16 września 2017 r.

Zobacz też: Województwo pomorskie na topie: rekordowe wyniki!

Zbiornik Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej: mistrzostwa i zawody

W dniach od 15-17 września 2017 r. na Wyspie Sobieszewskiej odbywały się IX Pomorskie Mistrzostwa w Ratownictwie Ochotniczych Jednostek Ratowniczych Medtura 2017.
W ich ramach 16 września rozegrane zostały zawody dla uczestników mistrzostw, którzy zostali podzieleni na cztero- i pięcioosobowe drużyny. Na różnych stanowiskach rozmieszczonych na wyspie, ratownicy mieli do wykonania różne zadania związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Konkurencje wykonywane były na czas, choć oczywiście umiejętne zachowanie się w określonej sytuacji było podstawowym kryterium oceny.

Celem mistrzostw jest rozpowszechnianie wśród społeczeństwa idei ratowania zdrowia i życia, podnoszenie kwalifikacji i umiejętności ratowników – wolontariuszy działających w ochotniczych jednostkach, a także budowanie współpracy oraz integracja służb ratowniczych. Każdego roku, mistrzostwa organizowane są również jako forma uczczenia Święta Ratownictwa Medycznego przypadającego na dzień 13 października.

Zbiornik Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej: ratownicy na wysokościach

– Na terenie Zbiornika Wody Kazimierz zadaniem uczestników Mistrzostw było przeprowadzenie symulacji upadku z wysokości i umiejętne zachowanie się w tej sytuacji oraz pomoc osobie poszkodowanej znajdującej się 45 m n.p.m., czyli na poziomie tarasu widokowego – mówi Monika Piotrowska – Szypryt, rzecznik prasowy GIWK. – Cieszymy się, że obiekt należący Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej przyczynił się do poszerzenia wiedzy o ratownictwie. To bardzo ważne, żebyśmy wszyscy umieli reagować w nagłych wypadkach – dodaje.

Wykonywanie wszystkich czynności ratowniczych nadzorowali sędziowie. Zwycięzcą zawodów została grupa Motopozytywni – Trójmiasto, drugie miejsce zajęła Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gdańsk, trzecie GRM PCK Wrocław. Organizatorem mistrzostw była Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Wejherowo.

Skomentuj:  Zbiornik Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej: zawody ochotniczych jednostek ratowniczych [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*