Zawody okręgowe IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich [ZDJĘCIA]

Zawody okręgowe IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich [ZDJĘCIA]

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach odbyły się zawody okręgowe IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, do których zakwalifikowało się 89 szkół z całej Polski i 435 uczniów.

IMG_0771

Zdjęcie 2 z 6

W Szkole na Wzgórzu do etapu okręgowego olimpiady przystąpiło z 4 szkół ekonomicznych 28 uczniów, którzy pomyślnie przeszli eliminacje szkolne: 6 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, 9 uczniów z Zespołu Szkół Żywnościowych i Agrobiznesu z Lęborka, 5 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Bytowie oraz 8 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach  z klasy IV TE Ewelina Damaszk, Alicja Leyk, Hanna Kąkol, Kamila Konkol, z klasy III TE Joanna Łaszewska, Martyna Tusk, z kl. II TE Anita Krefta, Marcin Zielonka.
Celem Olimpiady jest podnoszenie wiedzy zawodowej uczniów kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec i technik organizacji reklamy oraz promowanie uczniów posiadających ponadprzeciętną wiedzę i zdolności menedżerskie a ponadto kształcenie postaw i myślenia przedsiębiorczego, jak również  zachowań przedsiębiorczych w praktyce. Tematem wiodącym tej edycji jest „ Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy.„.
Program IV Olimpiady obejmuje zagadnienia z przedmiotów: podstawy ekonomii, rachunkowość, statystyka, marketing, informatyka, analiza ekonomiczna przedsiębiorstw, elementy prawa i język obcy zawodowy. Dodatkową zachętą dla uczniów, do udziału w Olimpiadzie stanowi fakt, że uczniowie, którzy uzyskują tytuł laureata i finalisty są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
Opiekunem naukowym i organizatorem etapu okręgowego  olimpiady w ZSZiO w Kartuzach  jest Małgorzata Klasa we współpracy z Renatą Rybakowską.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*