Zapaśnicy GKS Cartusia w Madrycie oraz Tarnopolu!

Zapaśnicy GKS Cartusia w Madrycie oraz Tarnopolu!

Na VII Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Tarnopolu spotkali się reprezentanci Mołdawi, Rumuni, Polski i Ukrainy. W kat. 67kg walczył reprezentant GKS Cartusia Aleksander Mielewczyk. W Madrycie natomiast w Grand Prix Hiszpanii wystartował Gevorg Sahakyan.

[Not a valid template]W Tarnopolu na Ukrainie spotkali się na VII Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym reprezentanci Mołdawi, Rumuni, Polski i Ukrainy. W kat. 67kg walczył reprezentant GKS Cartusia Aleksander Mielewczyk. Zmieścił się na podium zdobywając brązowy medal i spośród reprezentantów naszego kraju w tej kategorii wagowej to najwyższe miejsce. Oprócz wyniku sportowego w tym sezonie Aleksander walczył także na salach egzaminacyjnych zdając z wynikiem pozytywnym maturę. Trenerzy gratulują wyników w sporcie i nauce – pomyślnych startów na studia, a co za tym idzie w przyszłości startu na Uniwersjadzie.

Na przeciwległym krańcu kontynentu europejskiego w Madrycie w Grand Prix Hiszpanii wystartował Gevorg Sahakyan. W międzynarodowych turniejach jego koronną kategorią jest 67kg i w niej odnosi największe sukcesy. Tym razem wystartował w kategorii wyższej – 72kg, i jak można było zauważyć, w innych startach w tej kategorii w międzynarodowej obsadzie, był bliski podium, lecz jak zawsze skończyło się na 5 miejscu. Dla Gevorga to bardzo dobry start kontrolny, po przegranej z reprezentantem Rosji. Wygrana z Turkiem i Duńczykiem, a o brąz przegrana z reprezentantem Niemiec. 

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*