Srebro i dwa brązy kartuskich zapaśników na I Pucharze Polski

Srebro i dwa brązy kartuskich zapaśników na I Pucharze Polski

Seniorzy kartuskiego klubu rozpoczęli swój nowy sezon startem w Pucharze Polski. I Puchar Polski, Multi styl w Raciborzu mogą uznać za udany.

[Not a valid template]Seniorzy rozpoczęli swój nowy sezon startem w Pucharze Polski.  Kartuska ekipa ruszyła do boju w składzie: Nikodem Drewa , Aleksander Mielewczyk, Gevorg Sahakyan, Jakub Hildebrandt, Krzysztof Niklas, Rafał Formela oraz trenujący z zespołem Tigran Pogosyan.

Na początek trzy medale i  to dosyć ostrożne wejście w sezon. Srebro Niklasa to powtórka z ubiegłego roku i potwierdzenie swoich umiejętności.

Spory niedosyt to brązowy medal Gevorga Sahakyana, ale też kategoria w której startuje to najsilniejsza stawka na dzień dzisiejszy w Polskich zapasach, a na dodatek niechlubną rolę, tym razem odegrali sędziowie.

– Oceniając start Gevorga, można stwierdzić, że przyszłość w tej kategorii niewątpliwie będzie należała do niego – komentuje klub. – Młodzież pojechała po pierwsze lekcje w starciu z dorosłą czołówką naszego kraju i zaprezentowała się w przyzwoity sposób. Walki stoczone przez naszych juniorów: Aleksa, Nikodema i Jakub stał na dobrym poziomie. Trudno było spodziewać się od razu błyskotliwych zwycięstw, niemniej jednak to co zaprezentowali dobrze rokuje na przyszłość. Najlepiej zaprezentował się Aleksander Mielewczyk, którego walki mgoły się podobać już teraz – dodają.

Miejsca naszych zawodników w poszczególnych kategoriach:

Reklamy


Kat. 63 – 8 miejsce Drewa Nikodem

Kat. 67 – 3 miejsce Gevorg Sahakyan,8 miejsce Aleksander Mielewczyk

Kat. 72 kg – 3 miejsce Tigran Pogosyan

Kat. 77 kg – 10 miesjce Jakub Hildebrandt

Kat. 82 kg – 2 miejsce Krzysztof Niklas

Kat.130 kg – 5 miejsce Formela Rafał

 

Jeden Komentarz

  1. Dobra robota Cartusia!!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*