Zapaśnicy GKS Cartusia w coraz lepszej formie

Złoto, srebro, brąz oraz siódme miejsce to dorobek ekipy GKS Cartusia Kartuzy w Mistrzostwach Polski w Raciborzu. Zapaśnicy walczyli zacięcie, do ostatnich chwil nie się poddając.

23032018_Zapasy (3)

23032018_Zapasy (3)
Czterech zwycięskich walk potrzebował Aleksander Mielewczyk, aby zostać Mistrzem Polski w kat. 67 kg. Trzy zwycięstwa i jedna porażka dała Nikodemowi Drewa tytuł v-ce mistrza kraju w kategorii wagowej do 63 kg. Jakub Hildebrand stanął w na trzeciej pozycji podium w wadze 77 kg Brąz w wadze 77 kg po trzech wygranych walkach i jednej porażce. Dwa zwycięstwa i dwie porażki starczyły do zajęcia siódmego miejsca w kategorii do 72 kg Damianowi Metza. Drużynowo pośród 36 startujących klubów Cartusia zajęła siódmą lokatę. Trzy medale na 4-osobową ekipę to świetny dorobek.

Wyjątkowo cenne jest złoto Aleksandra Mielewczyka i srebro Nikodema Drewa. Obaj są
zawodnikami startującymi po raz pierwszy w starszej grupie wiekowej – Junior. W pokonanym polu zostawili zawodników o dwa lata starszych, co świadczy o ich dużym potencjale. Klasą dla siebie był Aleks, który nie dał szans swoim rywalom i od pierwszego roku dominuje w swojej nowej kategorii, kontynuując dobrą passę zwycięstw z poprzedniej grupy wiekowej – kadet. W nowym segmencie odnalazł się również Nikodem, dla którego tytuł v-ce mistrzowski to bardzo dobry wynik.

Trzeci medalista rozpoczął turniej od przegranej, by następnie w dosyć dramatycznych okolicznościach i dzięki swojej zawziętości, sięgnąć po brąz. Z pewności jemu i kibicom kartuskich zapasów da dużo satysfakcji. Trenerem prowadzącym ekipę na zawodach jest Bartłomiej Pryczkowski, który do swoich medali zawodniczych dorzuca kolejne krążki trenerskie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*