fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Pomorze w żałobie do dnia pogrzebu Pawła Adamowicza

W związku ze zabójstwem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, na terenie całego województwa pomorskiego aż do dnia jego pogrzebu, obowiązywać będzie żałoba.

adamowicz żałoba
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

W związku z zabójstwem Prezydenta Pawła Adamowicza, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich ogłosił żałobę na terenie całego województwa pomorskiego. Obowiązywać będzie ona aż do pogrzebu Adamowicza. 

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Pawła Adamowicza, odpowiadając na potrzebę zamanifestowania jedności społecznej – podjąłem decyzję o ogłoszeniu żałoby na terenie województwa pomorskiego, która trwać będzie do dnia pogrzebu śp. Prezydenta Pawła Adamowicza.

 

Dariusz Drelich

Wojewoda Pomorski

Wczoraj również Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda ogłosił, iż w dzień pogrzebu śp. Pawła Adamowicza w całym kraju obowiązywać będzie żałoba narodowa.

Natomiast dziś o godzinie 20.00 w kościele p.w. św. Kazimierza w Kartuzach odbędzie się Msza Święta w intencji tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska. Zapraszają na nią Burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński, Starosta Bogdan Łapa. Przez cały też czas zapalać można symboliczne znicze pod portretem śp. Pawła Adamowicza na kartuskim Rynku.

W czwartek natomiast w małym kościele w Chwaszczynie o godzinie 18.30 odbędzie się nabożeństwo różańcowe. Miejscem pamięci o Prezydencie Pawle Adamowiczu uczyniono obelisk w centrum.  Również przy obelisku, na znak żałoby i solidarności z gdańszczanami, opuszczono do połowy masztu flagi, w tym gdańską. 

 

2 komentarze

  1. Pingback: W Gdańsku i Kartuzach pojawiły się księgi kondolencyjne - zkaszub.info

  2. Pingback: Pomorze w żałobie - odwołano liczne imprezy i spektakle - zkaszub.info

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*