Zakończyła się II Edycja Żukowskiej Ligi Futsalu Junior

Turniej przyniósł spore emocje i rzesze uczestników. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Wzięło w nich udział prawie 300 zawodników zrzeszonych w 24 drużynach.

no images were found

Liga rozegrana została w czterech turniejach i rozpoczęła się w listopadzie 2017 roku. W ubiegłą sobotę hali widowiskowo sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie, rozegrany został turniej finałowy futsalu.

W kategorii wiekowej U-12 bezkonkurencyjni byli zawodnicy GKS Wako Kowale. Wyprzedzili kolejno Kaszuby Zina Połchowo, GKS Żukowo, KS Chwaszczyno, MKS Ladies Gościcino, GKS II Żukowo, MKS 2005 Gościcino oraz Kaszuby Zina Ladies.

W kategorii U-10 pierwsze miejsce zajęła drużyna Ex Siedlce Gdańsk. Tym samym wyprzedzili Tigers Straszyn, Ex Siedlce II Gdańsk, GKS Przodkowo, GKS II Żukowo, GKS Żukowo, GTS Straszyn oraz MKS Dan Bud Gościcino..

W kategorii U-8 zwyciężyła drużyna AP Gdynia. Zostawili w pokonanym polu GTS Straszyn, MKS 2009 Gościcino, Champion Sport, Olimpio Malbork, MKS Girls Gościcino, GKS Żukowo, GKS Przodkowo.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Każdy zawodnik oraz trenerzy zostali uhonorowani złotymi medalami okolicznościowymi. Wręczyła je zawodnikom Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie – Aleksandra Rogalewska.

Komisja sędziowska wraz z trenerami poszczególnych drużyn, przyznała pamiątkowe statuetki wyróżniającym się zawodnikom z poszczególnych drużyn.