Zakończenie rundy jesiennej – juniorzy w górnej stawce!

Udanie zakończyli rundę jesienną występujący w I lidze wojewódzkiej juniorzy Cartusii 1923 z rocznika 2004/05, którzy w niedzielne popołudnie, na własnym boisku pokonali Lechię Gdańsk 3:0 (1:0).

Udanie zakończyli rundę jesienną występujący w I lidze wojewódzkiej juniorzy Cartusii 1923 z rocznika 2004/05, którzy w niedzielne popołudnie, na własnym boisku pokonali Lechię Gdańsk 3:0 (1:0). Bramki w tym spotkaniu dla podopiecznych trenera Jerzego Meissnera strzelali Maciej Sidor x2 oraz Jędrzej Zając. Kartuzjanie w obecnym sezonie, pomimo osłabienia wynikającego ze zmiany barw klubowych kilku czołowych zawodników m.in. Oliwiera Stenzel do Zagłębia Lubin, czy Łukasza Plichty do UKS Lotos Gdańsk radzą sobie i tak bardzo dobrze. Po dzisiejszym zwycięstwie rundę jesienną nasi piłkarze kończą w połowie stawki, ale trzeba pamiętać, że grają w najwyższej lidze prowadzonej przez Pomorski ZPN i mierzą się z najlepszymi drużynami z województwa.

Mecz z Lechią Gdańsk był wyrównanym pojedynkiem, a gra przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. Mimo tego, to zawodnicy Cartusii stwarzali jednak groźniejsze sytuacje bramkowe, z których w pierwszej połowie wykorzystali jedną. W sytuacji tej po zagraniu Jędrzeja Zająca bramkę dającą prowadzenie 1:0 zdobył bardzo skuteczny ostatnio Maciej Sidor. Zawodnicy Lechii w tej części gry dłużej utrzymywali się przy piłce i też stwarzali sobie sytuacje do strzelenia bramki, ale żadnej z nich nie potrafili wykorzystać, albowiem  pewnie w bramce Cartusii interweniował bramkarz Jakub Żołądź oraz skuteczna była defensywa Cartusii.

Druga połowa miała podobny przebieg jednak to nasi zawodnicy strzelili jeszcze dwie bramki. Drugą ponownie zdobył Maciej Sidor po zagraniu Jędrzeja Zająca a trzecia bramka była szkoleniowa i pokazała jak dwoma podaniami skutecznie można przedostać się pod bramkę rywala. Najpierw Norbert Drywa przechwycił piłkę w okolicach naszego pola karnego i od razu prostopadłym zagraniem uruchamiał na prawym skrzydle Macieja Sidora. Ten po podprowadzeniu piłki pod pole karne gości dośrodkował przed bramkę a zamykający akcję Jędrzej Zając strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Cały zespół Cartusii należałoby pochwalić za dzisiejszy mecz z Lechią ze szczególnym uwzględnieniem strzelców bramek oraz zachowującego ponownie czyste konto bramkarza Jakuba Żołądź. W meczu tym w drużynie Cartusii zabrakło dwóch podstawowych zawodników Olka Wydrowskiego, który zmaga się z kontuzją oraz naszej kadrowiczki Weroniki Lewandowskiej,  która w tym czasie zaliczyła kolejne mecze w reprezentacji Polski (pierwszy zakończył się zwycięskim wynikiem 3:0, a drugi także zwycięstwem 3:2).