Zajęcia z robotyki w Szkole Podstawowej w Baninie [ZDJĘCIA]

Zajęcia z robotyki przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Baninie pod koniec kwietnia. Uczniowie mieli okazję zaprogramować robota mBot, i poznać tajniki podstaw programowania, elektroniki oraz robotyki. Zobacz zdjęcia!

Zajecia z robotyki003

Obraz 1 z 3

fot. UG Żukowo

W ramach programu „Robopaczka” do SP w Baninie trafił mBot. Uczniowie obcowali z nim przez tydzień, odkrywając najnowsze technologie jakie występują w robotach. Zajęcia z robotyki okazały się wielkim sukcesem!

Robot, który programowali uczniowie posiada specjalne środowisko graficzne, a do tego każde wyjście jest oznaczone kolorami. Dzięki temu mali programiści nie mieli problemów z montażem poszczególnych jego modułów. mBot reagował na polecenia uczniów i wykonywał stawiane przed nim zadania.

Zobacz także: „Nestle poRUSZA POLSKĘ” już po raz drugi. Głosuj na Banino!

Zajęcia z robotyki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci zadawały wiele pytań i żywo uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Mirosława Neuman. Szkoła w Baninie od wielu lat aktywne bierze udział w w zarówno krajowych jak i międzynarodowych konkursach programistycznych.

Skomentuj: Zajęcia z robotyki w Szkole Podstawowej w Baninie [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*