Wywieśmy biało-czerwone flagi! Zachęca Towarzystwo Upiększania Miasta Kartuz i Związek Piłsudczyków

Wywieśmy biało-czerwone flagi! Zachęca Towarzystwo Upiększania Miasta Kartuz i Związek Piłsudczyków

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Towarzystwo Upiększania Miasta Kartuz oraz Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej okręg Kaszubsko-Pomorski zachęcają do wywieszania biało-czerwonych flag!

Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej okręg Kaszubsko-Pomorski oraz Towarzystwo Upiększania Miasta Kartuz zachęcają – wywieśmy flagi Polski! 

 

Towarzystwo oraz Piłsudczycy zachęcają: Wywieśmy biało-czerwone flagi!

Towarzystwo i Związek przypominają o wywieszaniu flagi

Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi RP. Święto to, chociaż obchodzone dopiero od 2004 roku, już coraz mocniej akcentowane jest na naszych podwórkach i balkonach poprzez wywieszone flagi. To właśnie 2 maja 1945 polscy żołnierze wywiesili w Berlinie, a dokładniej na Kolumnie Zwycięstwa – Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie, flagę Polski. Co ciekawe, tego dnia obchodzony jest także Dzień Polonii i Polaków. 

Natomiast jutro czekają nas obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uroczystości czekają nas m.in. w Kartuzach oraz w Żukowie. Święto upamiętnia rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-maja. Był to pierwszy tego typu dokument w Europie i drugi na świecie. Został uchwalony 3 maja 1791 roku. Autorami byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki oraz Hugo Kołłątaj. 3 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy. 

patriotyzmie, symbolach narodowych i świętach państwowych rozmawiamy także w najnowszym odcinku „Na Dywaniku”. Gościem – Kazimierz Klas, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*