fot. OKiS Żukowo

Za nami XXVI Żukowska Liga Futsalu

Sezon rozgrywek 2017/2018 właśnie dobiegł końca. Żukowskie rozgrywki obfitowały w spore emocje. Nie obyło się bez pięknych wygranych i sromotnych porażek.

fot. OKiS Żukowo

Ostatnią kolejkę Superligi otworzył pojedynek zespołów bezpośrednio walczących o utrzymanie w niej – Wronex oraz KS Chwaszczyno. W drugim zespole po raz pierwszy zobaczyliśmy w tym sezonie Łukasza Kowalskiego, który zdobył bramkę. Jak się okazało – była na wagę utrzymania w lidze. Ostatecznie jego zespół pokonał Wronex. Dzięki temu KS Chwaszczyno pozostał w gronie Superligi na przyszły sezon. W kolejnym meczu Top Trans Toporek pokonał 8:4 po emocjonującym spotkaniu spadkowicza Amigo Przyjaźń. W trzecim pojedynku Budmax Przodkowo uległ 3:4 zespołowi Elas Pol Niestępowo. Natomiast w kończącym rozgrywki meczu Levicare.pl zwyciężył 8:5 Krauz Oil Szemud.

Drużyna Fair Play: KS Chwaszczyno

Reklamy

Najlepsi strzelcy:

29 bramek – Jan Przybyszewski (Levicare.pl),

24 bramek – Marcin Dampc (Levicare.pl),

19 bramek – Szymon Gawron (Wronex).

Najlepsi bramkarze:

27 pkt – Mateusz Kaszyński (Elas Pol Niestępowo)

20 pkt – Piotr Bach (Krauz Oil Szemud)

19 pkt – Jarosław Ochal (Budmax Przodkowo)

W rozgrywkach pierwszoligowych już wcześniej poznaliśmy drużyny, które w przyszłym sezonie uczestniczyć będą w Superlidze. Są to Kiełpino Górne, który zdobył tytuł mistrza I Ligi oraz Dormar Meble Żukowo. Wiadomo również było, że szeregi I Ligi opuszcza pauzujący zawodnicy Wyjścia Awaryjnego. Drugim spadkowiczem została drużyna Usługi Szklarskie Żukowo, która uległa Spartanom. W pojedynku LZS Donimierz pokonał Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Kolejny mecz zwyciężyli Pomorscy Aptekarze z Boterm Stacje Paliw. W ostatnie rozgrywce Armin Style Lamkar uległ Czarnym Diabłom Żukowo. W czasie tego meczu poważnego złamania nogi doznał kierownik drużyny przegranych Jarosław Wróblewski.

Drużyna Fair Play: Wyjście Awaryjne (3 napomnienia)

Najlepsi strzelcy:

20 bramek – Piotr Skierka (Kiełpino Górne),

18 bramek – Piotr Saj (Spartanie),

17 bramek – Maciej Skibowski (Czarne Diabły Żukowo).

Najlepszy bramkarz:

31 pkt – Marcin Jotko (Dormar Meble Żukowo),

27 pkt – Bartosz Wieczyński (Kiełpino Górne),

23 pkt – Krzysztof Kożyczkowski (Czarne Diabły Żukowo)

Ostatnia kolejka II Ligi rozpoczęła się od meczu pomiędzy dwiema Raduniami Glincz oraz Raduni Niestępowo. Zwycięsko z tej potyczki wyszli zawodnicy z Glincza. Na wynik tego pojedynku dwóch czekali zawodnicy Elas Pol II Niestępowo. Oni również ostrzyli sobie zęby na awans. Mimo zwycięstwa 10:4 nad GKS Żukowo Ladies, musieli uznać wyższość w tabeli zespołu z Glincza. Elas Pol II mieli gorszy bilans pojedynki bezpośredniego. W kolejnym meczu Tercja Transport pokonała Old Stars Chwaszczyno. Następnie Power Czaple zwyciężyły Amatorów. W ostatnim pojedynku tegorocznych rozgrywek II Ligi SKS Vigo Tuchom zremisowało z Rych – Malik Team. Pauzowała drużyna Wilmar KS Łapino.

Drużyna Fair Play: GKS Żukowo Ladies (brak napomnień)

Najlepsi strzelcy:

26 bramek – Marek Liszewski (Old Stars Chwaszczyno),

16 bramek – Adam Jancen (Wilmar KS Łapino),

12 bramek – Waldemar Trepczyk (Radunia Niestępowo), Dawid Mionskowski (Wilmar KS Łapino).

Najlepsi bramkarze:

26 pkt – Sławomir Deik (GKS Żukowo Ladies),

22 pkt – Mateusz Połom (Elas Pol II Niestępowo),

20 pkt – Rajmund Formela (Radunia Glincz).

W przyszłym sezonie w Superlidze zobaczymy drużyny: Kiełpino Górne oraz Dormar Meble Żukowo. Opuszczają ją z kolei Amigo Przyjaźń oraz Wronex. Do II Ligi spadły zespoły Wyjście Awaryjne i Usługi Szklarskie Żukowo. Z II Ligi awans uzyskały zespoły Old Stars Chwaszczyno oraz Radunia Glincz

Uroczyste podsumowanie oraz zakończenie rozgrywek XXVI sezonu Żukowskiej Ligi Futsalu, odbędzie się 1 marca (czwartek) o godzinie 18.30 w restauracji Gryf w Żukowie ul. Gdańska 39.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*