XIII Dzień Jedności Kaszubów – akordeoniści grają w Bojanie, baśkarze w Szemudzie

XIII Dzień Jedności Kaszubów – akordeoniści grają w Bojanie, baśkarze w Szemudzie

XIII Dzień Jedności Kaszubów w tym roku uroczyście obchodzony będzie w Bojanie 20 marca. Tradycyjnie już podczas obchodów święta odbędzie się próba bicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie oraz turniej w Baśkę. Akordeoniści zagrają w Bojanie, a baśkarze – w Szemudzie

Nowy rekord będą próbowali ustanowić również baśkarze. Dotychczasowy wynoszący 232 uczestników karcianych rozgrywek, został ustanowiony w Sierakowicach. Co roku przybywa grających w baśkę, dlatego organizatorzy przygotowali 2 telewizory, jako nagrody główne dla najlepszych baśkarzy w kategorii open. W trakcie turnieju zawodnicy rozegrają 4 rundy sportowe. Zawodnicy będą rywalizować w kategorii indywidualnej pań i panów oraz drużynowej i par. 

Zobacz też:  Dzień Jedności Kaszubów: turniej w Baśkę [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Zobacz też: Puchar Kaszub w Baśkę 2016 w Lipuszu [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Turniej Baśki, ze względu na duże zainteresowanie baśkarzy, został przeniesiony z Remizy w Bojanie do Hali Sportowej w Szemudzie. Zmiana miejsca turnieju, została podyktowana ograniczeniami lokalowymi oraz liczbą spodziewanych baśkarzy. Organizatorzy Dnia Jedności Kaszubów, przygotują specjalny autobus, który pojedzie z baśkarzami z Bojana do Szemuda około godz. 12.45 Turniej rozpocznie  się o godz. 13.15. Zapisy do turnieju będą prowadzone od godz. 11.30.

Reklamy

Turniej Baśki podczas Dnia Jedności Kaszubów, będzie próbą generalną przed Mistrzostwami Polski, które także odbędą się w Bojanie 12 czerwca. Organizatorzy ufundowali dodatkowy telewizor w ramach rekompensaty za niedogodności związane ze zmianą miejsca w turnieju Baśki w Dniu Jedności Kaszubów. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano 40 pucharów oraz 50 nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button.

Skomentuj: XIII Dzień Jedności Kaszubów – akordeoniści grają w Bojanie, baśkarze w Szemudzie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*