Wystąpienie Mariana Kryszewskiego: „Wracam po 5-letniej przerwie…”

Wystąpienie Mariana Kryszewskiego: „Wracam po 5-letniej przerwie…”

Marian Kryszewski, nowo wybrany wójt Somonina po raz pierwszy w kadencji 2024 – 2029 zabrał głos na dzisiejszej sesji Rady Gminy Somonino. Podziękował za zaufanie, którym wyborcy obdarzyli go po raz trzeci i zadeklarował chęć współpracy ze wszystkimi radnymi. Powiedział też o sprawach, jakimi zamierza się zająć jako wójt, które, jak twierdzi, zgłaszali mu mieszkańcy podczas jego odwiedzin. Zobacz wideo!

Przypomnijmy – Marian Kryszewski już dwukrotnie do roku 2018 pełnił funkcję wójta Somonina. W roku 2018 stanowisko to objął Marian Kowalewski, dotychczasowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Nieoczekiwanie, M. Kryszewski wystartował w tegorocznych wyborach samorządowych. Wygrał je przewagą zaledwie ponad 40 głosów.

Dziś odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy Somonino kadencji 2024 – 2029. Przewodniczącym rady w dalszym ciągu będzie Andrzej Sołtysek. Pojawiła się jednak kontrkandydatka Lidia Marszewska, która w pierwszym głosowaniu uzyskała tyle samo głosów – wspólnie z A. Sołtyskiem zdobyli ich po 7 (1 głos był wstrzymujący). W dogrywce jednak zwyciężył A. Sołtysek. Wiceprzewodniczącymi zostali Karol Węsiora i Marcin Rybakowski.

Reklamy

Swoje pierwsze wystąpienie przed radą miał nowy (stary) wójt Marian Kryszewski. Obejrzeć je można poniżej!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*