Wojciech Serkowski z dwoma medalami Akademickich Mistrzostw Polski!

Srebro na 3000m i brąz na 1500m na Akademickich Mistrzostwach Polski wywalczył Wojciech Serkowski. Tydzień wcześniej wraz z Patrykiem Grtohem dobrze zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski U20 i U23 na 5000m.

Zawodnik GKS-u Żukowo na rozgrywane w Łodzi Akademickie Mistrzostwa Polski jechał jako reprezentant Uniwersytetu Gdańskiego. Pierwszego dnia największej lekkoatletycznej imprezy w kraju (ponad 13000 zawodników) wystartował na dystansie 1500m. Skończył z wynikiem 3’56”71, co dało drugą pozycję w Uniwersytetach oraz nowy rekord życiowy, poprawiony o ponad 4 sekundy. Kolejnego dnia podopieczny Krzysztofa Króla startował na dystansie dwukrotnie dłuższym. 3000m pokonał w 8’35”63, zdobył srebrny medal i poprawił swój najlepszy wynik o 23 sekundy.

Tydzień wcześniej zawodnicy GKS Żukowo pobiegli w Szczecinku na Mistrzostwach Polski U20 i U23 na 5000m. Wśród juniorów debiutujący na tym dystansie Patryk Groth zajął 14. Miejsce z wynikiem 16’09”87. W kategorii młodzieżowców 8. był Wojciech Serkowski, kończąc bieg z wynikiem 15’10”99 (rekord życiowy o 20s).